Altındağ: Moody’s akbaba gibi

Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu düşürmesi genç işadamlarını da kızdırdı. ANGİAD Başkanı Altındağ ‘akbaba’ya benzettiği Moody’s’in kararlarını tanımadıklarını söyledi

Altındağ: Moody’s akbaba gibi
Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu "yatırım yapılabilir" seviyesinin altına düşürmesine tepki gösteren ANGİAD Başkanı Emre Altındağ, "Kararın sanıldığı gibi çok olumsuz bir yansıması olacağını düşünmüyoruz" diye konuştu. Ankara Genç İşadamları Derneği Başkanı Altındağ, Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi tarihinin en zor günlerinden birini, ihanetin en büyüğünü yaşadığını anımsatarak, "Darbe girişimine rağmen demokrasisini korumayı başarmış bir ülkeye destek olunması gerekenlerin akbaba gibi davranması son derece vahimdir" dedi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye karşı sık sık yanlı, şaibeli ve tartışmalı kararlar verdiğinin altını çizen Başkan Altındağ, "Moody's'in son kararı da bunlardan biridir.

KARARLARINI TANIMIYORUZ
Adeta yangından mal kaçırır gibi alelacele karar vermeleri niyetlerini net olarak göstermektedir. Kararlarını tanımıyor, önemsemiyoruz. Türkiye artık yabancı kuruluşların kararlarıyla ekonomisi zarar görecek bir ülke değildir. Güçlü ekonomik yapısıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ayakta kalmaya devam edecektir. Darbe girişimini fırsat sayarak ülkemize çeşitli yollarla saldıran kuruluşlar aslında kendi kredilerini düşürdüklerini, itibarlarını sarstıklarını bir gün mutlaka göreceklerdir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN