Cumhurbaşkanı’ndan ‘Muhtarlık’ ricası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’da Akıncı Üssü’nde şehit olan Ahi Mahallesi Muhtarı Ali Anar’ın eşi Nuray Anar’ın seçim döneminde muhtar adayı olmasını istedi

Cumhurbaşkanı’ndan ‘Muhtarlık’ ricası
Darbeci FETÖ'ye karşı 15 Temmuz ihanet gecesinde verdiği şanlı direnişle adını tarihe 'Kahraman' olarak yazdıran Kazan, Cumhurbaşkanı'nın ziyaretiyle büyük moral buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbenin komuta merkezi Akıncı Üssü'nde verdikleri mücadele ile darbenin kaderini değiştiren Kazanlılarla buluştu. Şehit yakını ve gazilerin evlerini tek tek ziyaret eden Erdoğan, şehit muhtar Ali Anar'ın eşi Nuray Anar'dan 'vatani' bir ricada bulundu. Erdoğan'ın şehit eşine, "Eşinin davasını devam ettir, artık evinin değil ülkenin idaresinde seni görmek isteriz" dediği öğrenildi.

"ALİM'İN HAYALİYDİ"
O ziyareti SABAH Ankara'ya anlatan Nuray Anar, "O kadar sıcak ve samimi davrandı ki, verdiği teselli ile büyük acımızı hafifletti. Bu ziyaret ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan muhtarlar toplantısına katılmak Alim'in en büyük hayaliydi. Külliye'de Cumhurbaşkanı ile görüştüğümde ona bu isteği açmıştım. Onun yerine o hayali ben yerine getirdim, Muhtarlar toplantısına katıldım. Orada Cumhurbaşkanımız yanıma geldi ve ona, '6 çocuklu şehit muhtarın eşiyim. Sizden tek bir ricam var, eşim sizi çok seviyordu, evime davet ediyorum orada Kuran okumanızı istiyorum' dedim. Cumhurbaşkanımız da, 'Sende farklı bir şey var, evine geleceğim, eşinin son isteğini yerine getireceğim, Pazar günü geleceğim' dedi. Önceki gün geldi ve ilk sözü, 'Bak söz verdim geldim' oldu. Evin balkonuna çıktı köy evi olduğu için çok beğendi" ifadelerini kullandı.

'O SÖZÜNÜ TUTTU SIRA BENDE'
Nuray Anar: Yüce yürekli başkanımız tüm evlatlarımı yanına toplayıp devletin tüm şefkatiyle yetimlerimin başını okşadı" dedi ve ekledi: Ben 'Alim' dedikçe Cumhurbaşkanımız çocuklarımı gösterip bak, 'Ali adayları var' dedi. Bu bana büyük bir teselli verdi. O benden eşimin yarım kalan görevini tamamlamamı istedi, seçim döneminde muhtarlık için aday olmamı ve bana destek olacaklarını söyledi. 'Sen muhtar ol ilk konuşmana ben geleceğim' dedi. O sözünü tuttu şimdi sıra bende..."

MERT'İN HAYALİ GERÇEK OLUYOR
Cumhurbaşkanı'nın Kazan'daki bir başka durağı ise iki gazi bir de şehit veren Güler ailesi oldu. Eşi Ümit Güler'i şehit veren kendisi de gazi olan Türkan Güler (60), o ziyareti "Evimize devlet geldi, tüm acılarımızı bir anda unuttuk" sözleriyle özetlerken başkentin en genç gazilerinden olan Mert Güler'in (18) üniversite hayali de gerçek oldu. Mert Güler, "Babamı kaybettiğimi unutturdu bana devletin başkanı. Benim en büyük üzüntüm yoğun bakımda olduğum için üniversite tercihlerimi yapamamıştım. Cumhurbaşkanımız YÖK Başkanı ile konuştu. Makine Mühendisliği okuyacağım" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN