İşte kanıt işte ihanet

İşte kanıt işte ihanet

Osmanlıspor’un UEFA Avrupa Ligi’nde İsviçre’de oynadığı Zürih maçı PKK terör örgütü propagandasına dönüştü. Tribünlerde yapılan ihanet çekilen fotoğraflarla belgelendi

  • Ankara Başkent
  • Salı 05.10.2016
Geçtiğimiz hafta İsviçre'de oynanan Zürih- Osmanlıspor UEFA Avrupa Ligi L Grubu ikinci maçında ev sahibi ekip tribünde PKK propagandası yapınca Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven yaşananlara maç sırasında tepki gösterdi. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saygısızlık yapan Zürih tribünlerinin aleni olarak PKK propagandası yapması fotoğraflarla belgelendi. Maç sırasında tribünde pankart açan ve terörist başının fotoğrafları ile gerçekleşen eylemin ihanet resimlerini her şeyi anlatmaya yetiyor.

ÇİFTE STANDART İLE KARŞI KARŞIYAYIZ
Her defasında terörün her türlüsüne karşı olduğunu vurgulayan ve Avrupa ülkelerini dayanışma içine çağıran Türkiye'nin ne kadar haklı olduğunu söyleyen Yurtgüven, "Biz İsviçre'ye ülkemize saygısızlık yapılsın diye gelmedik" demişti. UEFA Temsilcisi Thibault De Gendt'in raporunda yer alan, pankart ve fotoğrafların toplatılacağı yerde, kendisinin disiplin kuruluna sevk edildiğini ifade eden menajer Ender Yurntgüven, "Bir çifte standart ile karşı karşıyayız. Bu paçavraların maçta ne işi var? Bu insanların teröre yataklık eden kişiler olunduğu bilinmiyor mu? Hal böyleyken ben disiplindeyim, onlar aynı propagandayı devam ettirmek için dışardalar" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI'NA TRİBÜNDEN SAYGISIZLIK
Osmanlıspor Genel menajeri Ender Yurtgüven, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren kelimenin bulunduğu tişörtleri giyerek tribünde provokasyon yaptılar. Ben ve yönetim kurulu üyelerim buna tepki verdik. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Ben çizgimizi bozmadan bir ifade kullandım" diye konuştu ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu bir kez daha göreve çağırdığını sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN