‘Barışalım’ çağrısı

‘Barışalım’ çağrısı

Ankara Sanayi Odası’nda konuşan Vergi Dairesi ve SGK’nın Ankara temsilcileri, borcu olan sanayicilere “Barışalım” çağrısında bulundu

  • Ankara Başkent
  • Cuma 08.10.2016
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı Kanun, Ankara Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütcü ve SGK Ankara İl Müdürü İsmail Sevinç'in de katıldığı toplantıyla Ankaralı sanayicilere anlatıldı. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Yavuz Cabbar, ülkemizde sık sık yeniden yapılandırmalar gerçekleştirildiğini belirterek, borcunu düzenli ödeyen mükelleflerin indirim beklentisini dile getirdi. Cabbar ayrıca, yapılandırmada vadelerin daha uzun olmasını ve GSYİH büyümesinin belli bir oranın altına düştüğü dönemlerde ödemelerin ertelenmesini de istedi.

YASA KOLAYLIK SAĞLIYOR
Ankara Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütcü yasanın borçlulara büyük bir imkan getirdiğini ve kesinleşmiş alacakları, 18 eşit taksitte 36 ay vadelendirdiklerini hatırlattı. Sütcü, kesinleşmemiş ve dava aşamasında bulunan borçlar konusunda ise mükellefin, davanın sürdürülmesi ve yapılandırmanın ne getirip ne götüreceğine bakarak karar vermesi gerektiğini ifade etti. SGK Ankara İl Müdürü İsmail Sevinç ise, bu cazip koşullarda borçluların borçlarından kurtulmalarını beklediklerini söyleyerek başkentlilere, "Başvurularınızı son güne bırakmayın" çağrısında bulundu.
BİZE ULAŞIN