Şahin yeniden aday

Şahin yeniden aday

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 24 Ekim’de gerçekleştirilecek genel kurulda yeniden başkanlığa aday olduğunu, Peru’da şampiyon olan sporcularla açıkladı

  • Ankara Başkent
  • Cuma 08.10.2016
Peru'daki 10. Tekvando Poomse Dünya Şampiyonası'nda ikinci olan Türk Milli Takımı ve bireysel dallarda madalya kazanan sporcularla birlikte basın açıklaması yapan Metin Şahin, tekvandoda yakaladıkları başarıların sürekliliği için başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Şahin, 2016 yılında uluslararası şampiyonalarda toplam 229 madalya kazandıklarını vurgulayarak, "2016'da 70 altın, 58 gümüş ve 101 bronz madalya kazandık. Milli takımlar çok büyük başarılara imza attı. Olayı sadece milli takımlar olarak görmüyoruz. TTF'nin 2015 ve 2016 yıllarında uluslararası organizasyonlarda da çok büyük başarıları var. Başarılı veya başarısız olduğumuzu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biz hiçbir zaman 'çok başarılıyız' demiyoruz ama yetinmiyoruz. Ben, bunlarla yetinmiyorum. Hedefimiz her zaman zirve. Burada en büyük desteği değerli Cumhurbaşkanımızdan ve Bakanımızdan alıyoruz" diye konuştu.

ONURLU VE GURURLUYUZ
Kadınlar 18-30 yaş bireyselde dünya şampiyonu olan milli sporcu Elif Aybüke Yılmaz "İlki gerçekleştirdik. Bu, bir ekip işi. Onurlu ve gururluyuz. İnşallah başarılarımız devam edecek" şeklinde konuştu. 18 yaş üzeri serbest stil ikili takımda partneri Emirhan Muran ile şampiyonluğa ulaşan Kübra Dağlı, "Güzel sonuçlar elde ettik. Emeğimizin karşılığını aldık. Vatanımız ve bayrağımız için yarıştık" ifadelerini kullanırken ekip arkadaşı Serim Olgun Kahveci ile 30 yaş üzeri ikili takımda altın madalyaya uzanan Mevlüt Pekcan, "Bu başarıyı ekip ruhuyla kazandık" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN