Başkente şehit ateşi düştü

Başkente şehit ateşi düştü

Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerin askeri üsse yaptığı saldırıda şehit düşen Jandarma Üsteğmen Murat T. Öncel için Kocatepe Camisi’nde tören düzenlendi

  • Ankara Başkent
  • Salı 12.10.2016

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'lı teröristlerin askeri üsse gerçekleştirdiği saldırı sonucunda şehit olan Jandarma Üsteğmen Murat Taylan Öncel'in Ankara Batıkent'teki evine acı haber ulaştı. Evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin eşi Bahtıgül Öncel'e acı haberi jandarma yetkilileri verdi. Batıkent İnönü Mahallesi 1777. Sokak üzerinde bulunan şehidin evine dev Türk bayrağı asılırken, sağlık ekipleri de evin önünde hazır bekletildi.

CEBECİ'DE DEFNEDİLDİ
Şehidin evinin önüne taziye çadırı kuruldu. Acı haberin ulaştırıldığı sırada evde şehidin eşi Bahtıgül Öncel ve 4 yaşındaki kızı Mine Öncel'in olduğu öğrenildi. Zonguldak'ın Devrek nüfusuna kayıtlı şehit üsteğmen için dün Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldı. Protokol, şehidin babası Hasan Öncel, annesi Fikriye Saraç, eşi Bahtıgül Öncel ile kardeşleri Sinan, Özgür ve Umut'a taziyelerini sundu. Törenin ardından şehidin naaşı Cebeci Asri Şehitliği'nde toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN