Osmanlı’da hedef üç puan

Deplasmanda Bursaspor’la karşılaşacak olan Osmanlıspor, bir günlük iznin ardından yeniden çalışmalara başladı

Osmanlı’da hedef üç puan
Başkent ekibi son yaptığı antrenmana ısınma ve koordinasyon çalışmasıyla başladı. Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay yönetimindeki antrenmana dar alanda pas çalışmasıyla devam eden mor-sarılılar daha sonra taktik ağırlıklı çalışmaya geçti. 1 saat 20 dakika süren antrenmanda iyileşme sürecine giren Webo, Pinto ve Avdija takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde çalıştı. Diğer yandan tedavisi devam eden Engin Bekdemir ile milli takımlarda bulunan Tugay Kacar, Ndiaye ve Delarge antrenmanda yer almadı. Antrenman bitiminde ise saha kenarında Koray Altınay'a Brezilya usulü doğum günü kutlaması yapıldı. 25 yaşına basan oyuncu, kendisi için hazırlanan pastanın mumlarını üfledikten sonra diğer oyunlar tarafından yumurtalı ve unlu saldırıya maruz kaldı. Osmanlıspor bugün saat 10.00'da yapacağı antrenmanla Bursaspor maçının hazırlıklarını sürdürecek. İdman öncesinde Mehmet Güven ve Aykut Demir, yaptıkları açıklamada, hedeflerinin Bursaspor deplasmanından 3 puanla dönmek olduğunu belirttiler.

'YENEMİYORSAN, YENİLMEYECEKSİN'
Osmanlıspor'un tecrübeli oyuncusu Mehmet Güven, "Hafta sonu çok önemli bir maç bekliyor bizi. Bursaspor maçı zor olacak. Sezona iyi başladılar. Biz deplasmanda galip gelmek için elimizden geleni yapacağız. İnşallah kazanan taraf biz oluruz" dedi. Ligde yenilgisiz takımlardan biri olduklarını hatırlatan Güven, "Bu bizde baskı yaratmıyor, artık buralara oynamayı yavaş yavaş öğrenmeye başladığımızı düşünüyorum. Takım mağlup olmadıkça özgüveni artıyor ve baskı bizde özgüven yaratıyor. En azından bir denge tutturduk. Yenemiyorsan, yenilmeyeceksin" ifadesini kullandı.

'ÇIKIŞIMIZI DEVAM ETTİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ'
Aykut Demir ise ligde çok iyi bir gidişatları olduğunu vurgulayarak, "Sonuçta üç kulvarda mücadele ediyoruz. Avrupa, lig ve Türkiye Kupası'nda şimdilik her şey iyi gidiyor. Bu çıkışımızı devam ettirmek için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah böyle devam eder. Bizim için her maç çok önemli. Biz takım olarak rakip ayırmıyoruz. Tüm takımları çok ciddiye alıyoruz. Büyük takım, küçük takım yok artık. Önümüzde bir Bursaspor maçı var ve çok zor bir deplasman. Çok iyi bir milli takım arası geçirdik ve çok iyi hazırlandık bu maça. İnşallah bu önemli deplasmandan 3 puanla döneceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN