İkinci yarıda gösterdiği çaba da yetmedi

Galatasaray maçının ikinci yarısında gösterdiği çaba da Gençler’i kurtarmadı. Cavcav hakem Cüneyt Çakır’ı suçladı

İkinci yarıda gösterdiği çaba da yetmedi
Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, 1-0 yenik düştükleri Galatasaray maçının ardından, "Bu kadar olur, Galatasaray'a karşı bu kadar pozisyon yakalarsınız. Atamazsanız tabii ki maçı kaybedersiniz. Kaybettik. Yediğimiz golden dersler çıkarmamız gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu. "Bizim için zor bir akşamdı" diyen Üzülmez, şöyle devam etti: "Maça kötü başladık. Rakip bizden daha iyi oynadı. İlk 25-30 dakikalık süre içerisine baktığımız zaman çok fazla oynama imkânı verdik rakibe."

ÇOK BASİT ŞEKİLDE GOL YEDİK
30 dakikalık oyun anlayışının Gençlerbirliği'ne yakışmadığını söyleyen Üzülmez, "60 dakikalık süre içerisinde pozisyonlara giren, net gol pozisyonları bulan ama bunları değerlendiremeyen bir Gençlerbirliği takımı vardı. Çok basit bir şekilde gol yedik. Hücumda kaptırdığımız bir toptan ve kontra ataktan yediğimiz bir gol var. Aslında biz yapmak istiyorduk bunu. Maçtan önce oyuncularımızı defalarca uyarmamıza rağmen, defansif anlamda eksik yakalandığınız zaman maalesef böylesine etkili takımlara karşı sıkıntılar yaşıyorsunuz. Golü yedikten sonra mücadele etmeye çalıştık. İrfan'ın, Stancu'nun, Aydın'ın son dakikada Rantie'nin vuramadığı çok net pozisyon; attığımız gol bilemiyorum ofsayt mı, görmek lazım. Atamazsanız tabi ki maçı kaybedersiniz. Kaybettik. Yediğimiz golden dersler çıkarmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. Kulüp Başkanı İlhan Cavcav ise "Sahamızda mağlubiyet acı bir şey'' dedi. "Şahsen ben çok üzüldüm" diyen Cavcav, "Ancak maçın ikinci devresinde Gençlerbirliği olarak çok iyi futbol oynadık. Hakemi suçlamak istemiyorum. Yüzde yüz penaltımızı ve son dakikada bir serbest vuruşumuzu vermedi. Tabii ki Cüneyt Çakır, ismi büyük, ama Türkiye'deki maçlarda ismi maalesef büyük olmuyor" şeklinde konuştu.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNEMLİ
Gençlerbirliği-Galatasaray maçında yoğun güvenlik önlemi alındı. Stat ve çevresinde yaklaşık 2 bin görevli, güvenliği sağladı. Taraftarlar, güvenlik noktalarından geçerek stada girebildi. Taraftarlar, sırt çantasıyla stada alınmadı. Gençlerbirliği Kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada, mağduriyet yaşamamaları için taraftarlar sırt çantası, el çantası, valiz ve poşetle maça gelmemeleri konusunda uyarıldı.
BİZE ULAŞIN