TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

‘Ağrım var’ diye gitti felç oldu

Kasığında ağrı şikâyetiyle gittiği hastanede yapılan iğnenin ardından felç olan kadın, yürüyerek girdiği hastaneden tekerlekli sandalye ile çıktı

‘Ağrım var’ diye gitti felç oldu
Serpil Çankaya, kasıklarındaki ağrı şikâyetiyle 21 Mayıs 2016'da Sincan'da bir hastanenin acil servisine başvurdu. İddiaya göre iki çocuk annesi, yapılan iğnenin sinirlere zarar vermesi nedeniyle felç oldu. Yanlış iğne kurbanı olduğunu, beş aydır yürüyemediğini ve sağlığını kaybettiğini iddia eden 36 yaşındaki kadın, hemşire ve hastane yönetiminden şikâyetçi oldu.

'YANLIŞ İĞNE YAPTILAR' İDDİASI
Yaşadıklarını SABAH Ankara'ya anlatan Çankaya, "Birkaç gündür kasıklarımda bir ağrı vardı, o gece de dayanılmaz bir hal alınca en yakın hastanenin aciline gittim. Muayene yapılmadı, oradaki erkek hemşire şikayetimi sordu ardından ağrı kesici iğne yaptı" dedi. Çankaya, "İğneyi vurulduktan sonra sağ bacağımı hissetmemeye başladım, doktora bu durumu söylediğimde gözlem odasında beklemem gerektiği bir süre sonra geçeceğini söyledi. Orada dakikalarca hatta birkaç saat yattım, defalarca sordum ancak ayağım düzelmedi. Bunun üzerine eşim başhekime çıktı, bacağımı kaybettiğimi söyledi. O da eşime, "Yanlış bir şey yapmadık, sebebini bilmiyoruz ancak muhtemelen eşinizin bünyesi zayıf olduğu için iğne sinire girmiştir. Zamanla geçer" demiş. Bir anda bir iğne ile hayatım karardı adeta, böyle olacağını bilsem ağrıdan ölsem de gitmezdim" şeklinde konuştu.

5 AYDIR YÜRÜYEMİYOR
Felçle birlikte yaklaşık 10 kilo verdiğini ve 5 aydır bir adım dahi atamadağını söyleyen Çankaya, "Ayağım çürümüş gibi gün geçtikçe inceliyor. Böyle olacağını bilsem hayatta gitmezdim. Şu anda çocuklarım ağlıyor kalkıp yanlarına gidemiyorum. Bir yaşındaki kızımı emziremiyorum, zaten sütüm de kesildi. Diğer çocuğumun okulu başladı ilgilenemiyorum, kalkıp kapıyı açamıyorum, çocuk ağlıyor, ben ağlıyorum. Maddi durumumuz da yok, hastane için üst üste birkaç gün izin alınca eşimi işten attılar. Aylardır işsiz, gitti 7 bin TL kredi çekti hastane için. Yetmedi bir daha çekti. 150 gündür ek adım atamadım, ayağa kalkamıyorum, kucakta taşınmadan hareketim yok. Bu olaydan sonra Numune Hastanesi'ne gittim. Yapılan tetkiklerin ardından, 'Enjeksiyon nöropatisine bağlı sinir felci' teşhisi kondu. Yapılan testler sonucunda iyileşme şansı da olmadığı ortaya çıktı. İlacın dozunu artırdılar. Bacağımın tedaviye yanıt vermediğini söylediler" şeklinde konuştu.

'BAŞKASININ DA CANI YANMASIN'
Kabus dolu günlerle birlikte acıyla yaşayan genç kadın, avukatı birhan arslan aracılığıyla hastane yönetimi ve iğneyi yapan sağlık görevlisinden şikayetçi oldu. Soruşturmanın devam ettiği olayla ilgili olarak konuşan Çankaya, "Çok canlarım yandı, ben kimsenin canı yansın istemem ancak benim hayatım karardı. Şu anda bir an önce sağlığıma kavuşmak ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Maddi ve manevi tazminat davası açacağım" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN