Ted güce boyun eğdi

Anadolu Efes’e 109-60 gibi farklı bir sonuçla yenilen TED Ankara Kolejliler’in Başantrenörü Sevim, “Anadolu Efes çok güçlü bir takım” diye konuştu

Ted güce boyun eğdi
Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nin 2. haftasında Anadolu Efes'e 109-60 yenilen TED Ankara Kolejliler'in Başantrenörü Can Sevim, maçın ilk yarısında yapmak istediklerinin bir kısmını sahaya koyduklarını ancak bunun yeterli olmadığını ifade etti. Geçen hafta da aynı sorunu yaşadıklarını ve rakiplerine sadece ilk yarılarda direnebildiklerini aktaran Sevim, "Anadolu Efes çok kuvvetli bir takım" dedi.

"DAHA İYİ OLACAĞIZ"
"Yapmak istediklerimizi ne kadar sahaya yansıtsak da yeterli olmuyor" diyen Sevim, "Çok kuvvetli bir takım. Özellikle bizim gibi takımlara karşı oynadıkları zaman. İlk yarıda daha derli toplu bir görüntümüz vardı. Dar bir rotasyona sahibiz. Genç oyuncularımız da biraz ürkek ve hataya çok açık oynuyorlar. Onların oyuna dahil olmasıyla hata sayımız arttı ve oyundan koptuk" değerlendirmesinde bulundu. TED Ankara Kolejliler'in genç basketbolcularından Yiğit Baran Sarıkaya ise lacivert-beyazlıları tebrik ederek ilerleyen haftalarda daha iyi olacaklarını kaydetti. Anadolu Efes'in başantrenörü Velimir Perasovic ise üçüncü çeyrekten sonra daha fazla koşarak maçı kopartmayı başardıklarını söyledi. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Perasovic, "Bir noktada kırılması gereken bir maçtı. Son saniyelerde sayılar yiyorduk. Üçüncü çeyrekten sonra daha fazla koşarak maçı kopartmayı başardık. Aynı zamanda hızlı hücumdan sayılar bulduk. Tabii ki çalışmak gerekiyor. Çalışmaya başladığımız zaman iyi sonuç geliyor" ifadelerini kullandı. Anadolu Efes'in genç oyuncularından Berk Demir ise THY Avrupa Ligi'nde yapacakları Olympiakos maçı öncesinde önemli bir müsabaka oynadıklarını belirtti.
BİZE ULAŞIN