ALO 188’den, 37 bin 722 kişiye ücretsiz hizmet

Büyükşehir’in ALO 188 ambulans hizmeti; hamile kadınları doğum evlerine, hastaları hastanelere, böbrek hastalarını da diyaliz merkezlerine taşıyor

ALO 188’den, 37 bin 722 kişiye ücretsiz hizmet
Büyükşehir Belediyesi'nin, zor günlerinde başkentlilere yardımcı olmak amacıyla 2003 yılında başlattığı "Alo 188" ambulans hizmeti, vatandaşların imdadına koşmaya devam ediyor. "Alo 188", bu yılın ilk 9 ayında, Ankara'nın tüm ilçelerinden toplam 37 bin 722 anne adayı, yatalak hasta ve diyaliz hastasını, hastaneler ve diyaliz merkezlerine, tedavi sonrasında da evlerine taşıdı. Bu hastaların 18 bin 777'ini, hamile kadın ve çoğu yatalak durumdaki hastalar oluşturdu. Alo 188, bu hastalara sunduğu hizmetle, özellikle başı sıkışan, dar gelirli ve sosyal güvencesi olamayan hamile kadınlar ve yatalak hastaların başvurabildikleri tek merkez oldu.

24 SAAT ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR
Merkezde hamile kadınların hiçbir ücret ödemeden, ebe eşliğinde, gerekli teknik donanıma sahip ambulanslarla hastaneye yetiştirilmesi sağlanırken, doğum sonrasında da bebekleriyle birlikte huzur içinde evlerine dönmeleri temin ediliyor. 24 saat hizmet veren "Alo 188" ambulans hizmeti kapsamında, yatalak durumdaki hastalar da sağlık elemanı eşliğinde hastaneye götürülüyor ve sonra tekrar evlerine bırakılıyor. Sürekli diyalize girmek zorunda olan böbrek hastalarına da hizmet veren Alo 188, yılın ilk dokuz ayında yaklaşık 19 bin böbrek hastasını, diyaliz merkezlerine ve diyaliz sonrasında da tekrar evlerine taşıdı.
BİZE ULAŞIN