FETÖ’cü hainleri Avrupa’ya anlattı

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Ulusal Heyet üyesi olan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Avrupa Konseyi’nde FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi gecesi yaşananları anlattı

FETÖ’cü hainleri Avrupa’ya anlattı
Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 31'nci Genel Kurulu'na katılarak bir konuşma yaptı. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Ulusal Heyet üyesi de Ertürk, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland'ın ardından kürsüye çıktı. Ertürk, toplantıda 15 Temmuz'da yaşanan hain kalkışmanın detayları hakkında bilgi verdi. Ertürk "Bu girişim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde halkımızın karşı koyması sonucu bastırılmıştır. Demokrasiye darbe yapan FETÖ'ye karşı Avrupa Konseyi'nde beraber çalıştığımız siz değerli dostlarımızın desteklerinin devamını dilerim" dedi.

DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
Ertürk şöyle dedi: "15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Avrupa'dan Türkiye'ye gelerek Türkiye Cumhuriyeti devleti ve seçilmiş hükümetine verdiğiniz destekten dolayı şahsım ve ülkem adına büyük bir memnuniyet duyduğumu ve teşekkürlerimi ifade etmek isterim. Ülkemizde 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde örgütlenen illegal bir yapı olan FETÖ tarafından Türkiye Cumhuriyeti meşru hükümeti ve Anayasal hukuk devletini ortadan kaldırmaya yönelik bir darbe girişiminde bulunulmuştur. Bu girişim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde vatansever güvenlik güçleri ile halkımızın karşı koyması sonucu kısa bir süre içerisinde bastırılmıştır."

PARLAMENTOYU BOMBALADILAR
Kalkışma sırasında pek çok vatandaşın hayatını kaybettiğini belirten Ertürk "Üzerlerine ateş açılma, bombalanma, tanklarla ezilme sureti ile sivil, polis ve askerden oluşan 241 kişi hayatını kaybetmiş, 2197 kişi de yaralanmıştır. Bizzat kendi ilçem olan Kazan'da 9 şehit ve 92 gazimiz bulunmaktadır. Sayın Jagland'ın ziyaretlerinde de bizzat gördüğü üzere MİT yerleşkesi, Emniyet Teşkilatı, Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi, Başbakanlık Binası ve Parlamento Binası uçak ve helikopterler ile bombalanmıştır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN