ANGİAD Macaristan’dan önce büyükelçiliğe gitti

ANGİAD’ın kasımda Macaristan’a yapacağı iş gezisi öncesi yönetim kurulu, Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss’le görüştü

ANGİAD Macaristan’dan önce büyükelçiliğe gitti

Ankara Genç İşadamları Derneği'nden (ANGİAD) bir heyet, 17-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Macaristan'a gerçekleştirecekleri iş gezisi öncesi bu ülkenin Ankara Büyükelçiliği'ni ziyaret etti. ANGİAD Başkanı Emre Altındağ ile beraberindekileri burada Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss ile Elçi Müsteşarı Ferenc Kekesi karşıladı. Başkan Altındağ, ziyarette dernek hakkında Macar yetkililere bilgi verdi.

TİCARİ İLİŞKİLERİMİZ DE GELİŞSİN
Macaristan ile Türkiye arasındaki dostane ilişkilerin geçmişten bugüne kadar sağlam bir şekilde devam ettiğini de hatırlatan ANGİAD Başkanı Emre Altındağ, "İki ülke arasındaki ilişkilerin ticari ve kültürel anlamda da gelişmesini istiyoruz. Üyelerimizin Balkanlar'da, Avrupa'da ticari anlamda aktif olmalarını istiyoruz. Bizlere gereken desteği sağlayacağınızı umuyoruz" ifadelerini kullandı. Macar Büyükelçi Gábor Kiss de ANGİAD'ı yakından takip ettiğini, dernek yönetimiyle aynı duyguları paylaştıklarını dile getirdi. Büyükelçi Gábor Kiss, "Halihazırda Türkiye'den 6 önemli firma Macaristan'a, 460 milyon Euro'luk yatırım yapmak üzere sözleşme imzaladı. Bunun bir benzerinin de heyetinizin yapacağı ziyaretin ardından olacağını düşünüyor ve istiyoruz" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN