Osmanlı yoruldu

Kasımpaşa’ya sahasında 2-1 yenilen Osmanlıspor’un teknik direktörü Akçay, “Evinde kaybetmek acı verici. Bu acıyı hissediyorum. Biraz da yorgunluk vardı” dedi

Osmanlı yoruldu
Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa'ya sahasında 2-1 yenilen Osmanlıspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Kasımpaşa karşısında disiplinden uzak bir görüntü sergilediklerini söyledi. Rakibin kontratak oyununa karşı koyamadıklarını dile getiren Akçay, "Sahadaki organizasyonumuz çok kötüydü. Tabii zor bir müsabaka gibi gözükmese de Avrupa maçlarından sonraki lig müsabakaları genelde ilginç sonuçlara gebe olur. Biz de bu geleneği bozmadık." diye konuştu.

"HEYBEMİZE BU SONUÇ DÜŞTÜ"
Akçay, Villarreal maçındaki performanslarına yaklaşamadıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Bizim ve oyuncularımız için akıl verici, düşündürücü, geliştirici bir sonuç olur inşallah. Yine de kendi evinde kaybetmek acı verici. Ben de bu acıyı hissediyorum. Bu takımın, Villarreal maçındaki takıma çok yaklaşamadığını görüyorsunuz. Bu durum takımın oyunu ne kadar önemsediğiyle de alakalı. Biraz da yorgunluk vardı. İkisi beraber olunca bu sonuçla tanışmış olduk. Bu akşam heybemize bu düştü." Tecrübeli teknik adam, penaltı pozisyonuyla ilgili soruya ise "Ele çarpma var. Hakem bir karar vermiş. Mesleğe başladığımdan beri hakemlerle ilgili hiçbir olumsuz cümle kullanmadım. Zaten emekliliğe doğru gidiş olan bu yolda hakemlere eleştiri yapmak istemiyorum. Onların futbolumuz için değerli olduğunu, onlarsız futbolumuzu geliştiremeyeceğimizi bir kez daha söyleyeyim. Art niyetli olduğunu düşünmüyorum" yanıtını verdi.
BİZE ULAŞIN