Mogan Gölü’ne gemiler aralık ayında inecek

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay, Mogan’ın temizlenmesinde sıkıntı olmadığını belirterek, aralık ayında gemilerin göle ineceğini söyledi

Mogan Gölü’ne gemiler aralık ayında inecek
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da son açıklamasında verdiği müjdeli haberi hatırlatıp Mogan Gölü'ne aralık ayında gemilerin ineceğini söyledi. Gölün temizliğiyle ilgili bir sıkıntı olmadığını belirten Başkan Duruay, Konya Yolu projesinin de en yakın zamanda faaliyete geçeceğini söyledi. Başkan Duruay, Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖLDER) tarafından düzenlenen toplantıda, hemşehri dernekleri ile bir araya geldi. Duruay, Gölbaşı için birlikte çalışılması gerektiği mesajını verirken, dernekler ise buna hazır olduklarını ifade etti.

15 GÜN ÖNCE MÜJDE VERİLMİŞTİ
Gölbaşı Anadolu Sofrasında gerçekleşen toplantıya, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Gölbaşı'ndaki hemşehri derneklerinin yöneticileri ile üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan GÖLDER Başkanı Gürsel Demirci ise "Dernekler olarak Gölbaşı Belediyesi'nin yapmış olduğu projeleri yakından takip ediyoruz. Başkanımız Fatih Duruay'a yapacağı tüm projelerde destek veriyoruz" diye konuştu. Belediye Başkanı Duruay, Bakan Ahmet Arslan'ın da son açıklamasında müjdeli haberi verdiğini ifade ederek, aralık ayında Mogan Gölü'ne gemilerin ineceğini söyledi. Duruay, "Sayın bakanımız Ahmet Arslan'ın açıklamalarını duydunuz. Biz de daha önce söylemiştik. Gölün temizliğiyle ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Biz 15 gün önce görüştüğümüzde aralık ayında gemilerin buraya indirileceğini söylediler. Sayın bakanımız da bunu teyit eden bir açıklama yaptı basına. Bir ay içerisinde gemilerin Mogan'a ineceğini söylediler" dedi.
BİZE ULAŞIN