Genç işadamları Bakan Kılıç’tan destek istedi

ANGİAD Başkanı Altındağ, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç’tan projeleri için destek istedi. Bakan Kılıç da “Biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi

Genç işadamları Bakan Kılıç’tan destek istedi
Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Emre Altındağ, beraberindeki işadamı heyetiyle birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ı ziyaret etti. Başkan Altındağ görüşmede, ANGİAD'ın bugün 35 ayrı sektörde faaliyet gösteren 900 üyesiyle, Türkiye'nin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu ifade etti. Derneğin bir işadamı topluluğu olmasına rağmen ülke ve kent sorunları konusunda son derece duyarlı olduğunu kaydeden Emre Altındağ, "Bize göre en önemli eksiklerimizden biri de olimpik oyuncu yetiştiremeyişimiz. Biz Ankara'nın olimpik sporcu yetiştirme alanında öncü kent olmasını, özellikle lise çağındaki çocukların her branşta spor yapacakları tesisler kurulmasını istiyoruz" dedi. Ülkemizdeki eğitim sisteminden kaynaklı olarak gençlerin okulu, spora tercih ettiklerinin altını çizen Altındağ, "Halbuki bunun bir dengeye oturtulması gerekmektedir. Bunun için de lise çağındaki çocukların önünün açılması, spor alanlarının, tesislerinin çoğalması şarttır" dedi. ANGİAD Başkanı Altındağ, Bakan Kılıç'ın, "Bir ucundan tutun, biz her türlü desteği vermeye hazırız. Arsa tahsis ederiz, proje veririz şeklindeki sözlerine karşılık, "Siz bakanlık olarak öncü olursanız, biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Yeter ki bu ülkenin her köşesinden milli sporcular yetişsin" diye konuştu. Ziyarette sporun dışında 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrası da konuşuldu. Bir işadamının, darbe girişiminin ekonomik ve sosyal yaşama olumsuz etkilerini dile getirmesi üzerine Bakan Çağatay Kılıç, şunları söyledi:

"O GECE SİYASET YOKTU "
"Dünya tarihi boyunca birçok ülkede askeri darbe veya darbe girişimi olmuştur. 15 Temmuz gecesi ise dünyada hiç yaşanmamış bir şey yaşandı Türkiye'de. Bir şeyi dünyaya ve kendimize haykırdık; istiklalimizden ve istikbalimizden ödün vermedik, demokrasimize sahip çıktık. O gece yaşananlara hala siyaseten bakanlar çok büyük bir yanılgı içinde. O gece siyaset yaşanmadı." Bakan Kılıç Musul'daki gelişmelere ilişkin de, "Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var. Bunun bedelini bugün göze almaz isek bundan 15-20 yıl sonra belki bizim çocuklarımız, torunlarımız farklı yerlerde yaşıyor olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN