Bakan Yardımcısı Boynukalın, Keçiören’de spor tesisi inşaatını gezdi

Bakan Yardımcısı Boynukalın, Keçiören’de spor tesisi inşaatını gezdi
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Keçiören'de yapımı süren spor salonunu inşaatını inceledi. İnşaatının yüzde 61'i tamamlanan kapalı spor salonunu gezen Boynukalın'a Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak eşlik etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Ak, spor salonunun okullar, spor kulüpleri, amatör ve profesyonel sporcular başta olmak üzere tüm Keçiören'e hizmet vereceğini ifade ederek, "Spor salonumuzu engelli kardeşlerimizin de faydalanabileceği şekilde inşa ediyoruz. Açılışını 19 Mayıs 2017'de yapmayı hedefliyoruz. Salonun adı Rio Olimpiyatları'nda şampiyon olan milli güreşçimiz Taha Akgül'ün adını taşıyacak. Tesis, 19 milyon liraya mal olacak" dedi.

3 BİN SEYİRCİ KAPASİTESİ OLACAK
Bağlum'daki Kültür, Spor ve Gençlik Merkezi inşaatının da yüzde 81'inin tamamlandığını söyleyen Mustafa Ak, "Bağlum'un ilk kültür merkezi olma özelliği taşıyan merkezimiz, önemli bir eksikliği de gidermiş olacak. İçerisinde bulunan sayfiye yeriyle birlikte burası bir yaşam alanına dönüşecek. Futbol sahamızın da yer aldığı mesire alanımızda vatandaşlarımız temiz havadan da yararlanarak nitelikli zaman geçirebilecekler" diye konuştu. Hizmete girdiğinde Keçiören'in önemli bir eksiğini giderecek olan kapalı spor salonu Keçiören'in Ovacık bölgesinde 15 bin metrekarelik alanda inşa ediliyor. 3 katlı olarak planlanan ve kapalı alanı 10 bin metrekareyi bulan tesis 3 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip olacak. Voleybol, hentbol, basketbol, güreş branşlarında hizmet verecek tesisin içerisinde ayrıca masa tenisi, eskrim, fitness çalışmaları için de özel alanlar bulunacak.

BİRLİKTE OK ATTILAR
Bakan Yardımcısı Boynukalın ve Başkan Ak, kapalı spor salonu inşaatının ardından Kartaltepe Kent Ormanı'na giderek ok atışında da maharetlerini sergilediler.
BİZE ULAŞIN