‘Bu 29 Ekim’i daha farklı kutluyoruz’

Kahraman unvanı alan Kazan’ın Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle bu yıl 29 Ekim’i daha farklı ve coşkulu kutladıklarını söyledi

‘Bu 29 Ekim’i daha farklı kutluyoruz’
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Nice zorluklarla kurduğumuz Cumhuriyetimize 15 Temmuz gecesi darbeci hainler tarafından kastedilmeye çalışıldı. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, bayrağımızı elimizden almaya çalışan hainlere karşı verdiğimiz bu kahramanca mücadele dolayısıyla bu 29 Ekim'i daha bir farklı kutluyoruz" dedi.

GÖĞSÜMÜZÜ F-16'LARA SİPER ETTİK
Başkan Ertürk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Ertürk'ün mesajı şöyle: "Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla yaşandığı bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle, geleceğe daha bir güvenle bakacağız. Dahası, en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz. Nice zorluklarla kurduğumuz Cumhuriyetimize 15 Temmuz günü darbeci hainler tarafından kastedilmeye çalışıldı. Ancak milletimizin feraseti, basireti ve cesareti sayesinde bu hainlere karşı gereken cevabı verdik. İlçemiz Kazan'da halkımızı, Meclisimizi ve devlet kurumlarımızı acımasızca bombalayan F-16'lara göğsümüzü siper ederek pistten kalkmalarını engellemek isterken 9 şehit ve 92 gazi verdik. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, bayrağımızı elimizden almaya çalışan hainlere karşı verdiğimiz bu kahramanca mücadele dolayısıyla da bu 29 Ekim'i daha bir farklı kutluyoruz."

Başkan Ertürk mesajında şunlara da yer verdi: "Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor ve tüm vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum."
BİZE ULAŞIN