Ulus’tan Kızılay’a fener alayı

Ankara Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Ulus’tan Kızılay’a kadar düzenlenecek fener alayı ile kutlayacak

Ulus’tan Kızılay’a fener alayı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu, onbinlerce başkentlinin 1 kilometrelik bayrakla yürüyeceği fener alayı kortejiyle kutlayacak. Başkentte gün boyu sürecek Cumhuriyet Bayramı resmi etkinliklerinin ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek ve Ankaralıların birlik, beraberlik ve heyecan duygusunu yaşatacak olan bayram kutlamaları, akşam saatlerinde de kilometrelerce uzunluğunda oluşturulan fener alayı kortejiyle devam edecek.

15 TEMMUZ GAZİLERİ KATILACAK
Ulus Atatürk Heykeli önünden saat 18.00'da 330 kişiden oluşan Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Bölüğü'nün marşları eşliğinde başlayacak olan Cumhuriyet Korteji yürüyüşüne, Tarihi Osmanlı Birliği, muharip gaziler, iç güvenlik gazileri ve 15 Temmuz gazilerinden oluşan gruplar eşlik edecek. 200 kişinin taşıyacağı meşalelerle aydınlanacak kortejde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün heykeli ile Cumhuriyetin ilan edildiği eski Meclis'in maketi de bulunacak. Türkiye'yi yurt içinde ve yurtdışında başarıyla temsil eden spor federasyonları, 200 kişilik sporcu ekibiyle, Folklor Federasyonu'na bağlı 7 farklı bölgenin renk ve danslarını yansıtan folklor grupları da 168 kişilik bir ekiple, kortejin diğer renkli yüzü olacak. Büyükşehir Belediyesi'nin, toplumun tüm kesimini kucaklayan bayram programına, klasik araba ve woswos tutkunları ve motosikletliler de katılacak.
BİZE ULAŞIN