Mamak’ta renkli kutlama

Mamak’ta renkli kutlama
Cumhuriyet'in kuruluşunun 93. yıldönümü münasebetiyle Mamak Belediyesi ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü özel bir program hazırladı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Programda bir konuşma yapan Mamak Kaymakamı Mantı, Cumhuriyetin çok önemli bir kazanım olduğunu dile getirerek, "Büyük mücadeleler sonrasında kurulan Cumhuriyetimiz siz gençlere emanet. Onu daha ileriye taşıyacak olan sizlersiniz" dedi.

KAZANIMLARA SAHİP ÇIKTIK
Cumhuriyetin zor şartlarda kurulduğuna değinen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ise "Bugün Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü kutluyoruz. Köklü bir tarihe, köklü bir devlet geleneğine sahip olan milletimiz Cumhuriyetin getirdiği kazanımlara sahip çıkmıştır" dedi. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney de, "Ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakarlık yapmak hepimizin ortak vazifesidir" dedi.

ÖĞRENCİLER SALONU COŞTURDU
Büyük bir coşkunun yaşandığı programda anaokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu. Programa katılanlar tarafından ayakta alkışlanan minik öğrencilerin şiir gösterisinin ardından, Dünden Bugüne Cumhuriyet adlı barkovizyon gösterisi sunuldu. Koro ve halkoyunları gösterisinin ardından Mamak çapında ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen 'Renklerle Cumhuriyet Coşkusu' konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programın sonunda ise pasta kesilerek yarışmada dereceye giren resimlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
BİZE ULAŞIN