Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde "teknolojik eğitim"

ABD’de yaygınlaşan Chromebook bilgisayarları, MEB’in Google firmasıyla imzaladığı protokol kapsamında Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nde deneniyor

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde teknolojik eğitim
Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) Google ile imzaladığı protokol kapsamında pilot okul seçilen Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, eğitimde "internet teknolojisi" kullanımına başlanacak. MEB ile geçen yıl imzalanan protokol çerçevesinde, Google Türkiye'nin eğitimden sorumlu heyeti, Chromebook bilgisayarlarını test etmek, öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunmak amacıyla Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyüp Tanyıldız ve Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhammed Fatih Zengin, Google Türkiye Eğitim Sorumlusu Ali Ertem, Eğitim Çözüm Mimarı Joel Solomons ve beraberindekilere okulu gezdirerek bilgilendirdi. Tanyıldız, "Yürüteceğimiz pilot çalışmayla internet teknolojisinin eğitimde nasıl kullanılacağını, öğretmen ve öğrencilerin buna nasıl tepki vereceğini anlayacağız" diye konuştu. Eyyüp Tanyıldız, 10 Şubat'ta Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden bir grup öğretmen ve öğrenciye firmanın vereceği eğitimle süreci takip edeceklerini ve teknolojinin eğitimdeki çıktılarını yakından izleme şansı bulacaklarını kaydetti.

ABD'DE YAYGINLAŞTI
Ertem ise Google Chromebook'un ABD'de tasarlanmış yeni bir bilgisayar olduğunu ve ABD'de pazar payının yüzde 52'ye çıktığını belirterek, "Popüler olmasının nedeni, kullanımının son derece basit olması" dedi.
BİZE ULAŞIN