En başarılı büyükşehir belediye başkanı Gökçek

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ORC Araştırma Şirketinin farklı illerde yaklaşık 20 bin kişiye sorarak gerçekleştirdiği, “2016 Yılının En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” anketinde, yüzde 62’lik oyla yine birinci oldu

En başarılı büyükşehir belediye başkanı Gökçek
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yine en başarılı büyükşehir belediye başkanı seçildi. Başkan Gökçek, ORC Araştırma Şirketi'nin değişik illerde 19 bin 520 kişiye sorarak yaptığı "2016 Yılının En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı Kim?" anketinde, yüzde 62'lik oranla yine birinci oldu. Twitter hesabından başarısını takipçileriyle paylaşan Başkan Gökçek, "5-20 Ocak tarihleri arasında beni en başarılı büyükşehir belediye başkanı seçen vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum" tweet'ini attı.

30 BÜYÜ KŞEHİRDE YAPILDI
ORC Araştırma şirketi de internet sitesinden, 5-20 Ocak günleri arasında 30 büyükşehrin tüm ilçelerinde toplam 19 bin 520 kişiyle, "bilgisayar destekli telefon görüşmesi" yöntemiyle gerçekleştirilen ankette yüzde 52'nin üzerinde başarı oranı yakalayan belediye başkanlarının listesini duyurdu. Yüzde 62 ile birinci olan Başkan Gökçek'i, başarı sıralamasında yüzde 60,5'le Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yüzde 57,4 ile de Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek takip etti.

AK PARTİLİ BAŞKANLAR İLK 10'DA
Melih Gökçek, Menderes Türel ve Tahir Akyürek dışında, Enver Yılmaz, Fatma Şahin, Kadir Topbaş ve Recep Altepe de ilk 10'da yer alan AK Partili belediye başkanları.
BİZE ULAŞIN