Gıda, giysi, ayakkabı ve ilaç taşıyan TIR’lar yolda

Mamak ve Kahramankazan’dan yola çıkan 6 TIR, Halep’e gıda, kışlık elbise, battaniye ve soba taşıdı. Mamak Belediyesi Hayrat Vakfı ile Kahramankazan ise Kızılay’la işbirliği yaptı

Gıda, giysi, ayakkabı ve ilaç taşıyan TIR’lar yolda
Kahramankazan ve Mamak belediyeleri, Halep'te yaşanan insanlık dramında mağdur olan insanlar için yardım kampanyaları kapsamında toplanan gıda ve giyim eşyalarını TIR'larla Suriye'ye uğurlamaya devam ediyor. Kahramankazan'da toplanan gıda, kışlık elbise, bot, ilaç ve battaniyeleri taşıyan TIR Halep'e gitmek üzere yola çıktı. Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Halep'te insanlık dramı yaşayan kardeşlerimiz yalnız değilsiniz. Kahramankazanlılar olarak yanınızdayız" dedi. Kahramankazan Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliği ile başlatılan kampanya kapsamında hazırlanan yardım TIR'ı, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, dualar eşliğinde Halep'e gitmek üzere yola çıktı. Sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli işbirliği yapan Mamak Belediyesi de Suriyeli mazlumlar için bu kez Hayrat Vakfı ile işbirliği yaparak yardım elini bir kez daha Halepli mazlumlara uzattı.

SOBA DA GÖNDERİLDİ
Mamak Belediyesi, Hayrat Vakfı bünyesinde çalışmalarını yürüten Hayrat İnsani Yardım Derneği ile işbirliğinde hazırlanan yardım TIR'ları Halepli mazlumlar için yola çıktı. Un, soba, battaniye, kışlık elbise ve ayakkabı ve kuru gıda maddelerinden oluşan yardım TIR'ları soğuk kış günlerinde Suriyeli mazlumlara ulaşacak. Yardım TIR'larının uğurlanması törenine Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, Hayrat Vakfı Ankara Temsilcisi Yavuz Yekeler, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. İslam coğrafyasında ciddi şekilde kan aktığını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir diyor Peygamberimiz. Bu millet maddi imkanına bakmadan imkanlarını paylaşan faziletli bir millettir. Sınırımızdaki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan mülteciler için devletimiz çok ciddi şekilde çalışıyor ancak vatandaşlarımız da bu işe sahip çıkıyor" dedi.

"MAZLUMLARIN YANINDAYIZ"
TIR'ların uğurlanmasında kısa bir konuşma yapan Hayrat Vakfı Ankara Temsilcisi Yavuz Yekeler, "Vakıf olarak geçtiğimiz yıl Suriye'ye Bayırbucak öncelikli 650 yardım TIR'ı gönderdik. Bu yıl da Halep öncelikli yardımlarımız devam ediyor. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Başkanımız Mesut Akgül'e teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN