Halepli çocuklar için ilmek ilmek sevgi

Hanım lokallerinde örülen 2 bin 500 atkı ve bere ile satın alınan 2 bin bot, 2 bin eldiven ve bin kaban, Halepli çocuklara ulaştırılmak üzere gönderildi

Halepli çocuklar için ilmek ilmek sevgi
Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı hanım lokalleri tarafından "Sevgiyle Ördük, Sevgiyle Kullanın" kampanyası hazırlanan malzemelerin yola çıkarılmak üzere paketlenmesi nedeniyle tören düzenlendi. Törende hanım lokalleri üyelerini temsilen konuşan Candan Ekinci, "Dünyanın duyarsız olduğu Halep çocukları için bizim de ufak tefek katkılarımızı kabul edip onlara ulaştırmasına vesile olduğu için devletimizin yetkililerine, Belediyemize, hocalarımıza, yöneticilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

'HER İLMEKTE BİR SEVAP VAR'
Başkentteki 22 hanım lokalinin üyeleri tarafından örülen atkı ve berelerin bulunduğu stanttaki ürünleri yakından inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek de "Bizim üyelerimiz, el emeği göz nuru olarak, o annelere, çocuklara gerçekten sevgisini katarak bot, kaban ve diğer malzemeleri hazırladılar. Allah onlardan razı olsun. Örülen her ilmekte bir sevap olduğunu düşünüyorum" dedi. Halepli çocukların, geceleri çadırlarda üşümemek için atkılarıyla uyuduklarını ifade eden Nevin Gökçek şöyle devam etti: , "Oradaki bir çocuğu, anneyi sevindirmek çok önemli. Çok ev geziyorum. Buraya gelenler canlarını kurtarmışlar ama tam kurtulmuş değiller. Burada da sefalet içinde yaşayan kardeşlerimiz var. Ankara Büyükşehir Belediyesi, onlara yardımlar yapıyor. Vakıf olarak biz de çok yardım yapıyoruz. Gittiğim evlerde gördüğüm bir şey var; Soğukta ve açken uyunmuyor. Lütfen çevreden gelen, bize ihtiyacı olanlarla sohbet edelim." Törene katılanlar daha sonra birbirinden renkli el işi atkı ve bereleri ambalajlara koyarak, ANKET ve ANFA şirketleri ile Zabıta Daire Başkanlığı'nın katkılarıyla hazırlanan bot, eldiven ve kabanların bulunduğu kolilere yerleştirdi.

PROTEZ KOL İSTEĞİ YERİNE GETİRİLECEK
Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım (SOS) Vakfı Onursal Başkanı da olan Nevin Gökçek, tören öncesinde de Dikmen Hanımlar Lokali'nde bulunan engelli Şahin Karaer ile yakından ilgilendi. Uzman Çavuş olarak görev yaptığı sırada yaşadığı bir kaza sonrası kollarını kaybeden Karaer ve annesiyle sohbet eden Nevin Gökçek, Karaer'in protez kollarıyla ilgili isteklerini yerine getireceğini bildirdi. Karaer'in, sohbet sırasında oğlundan gelen telefon mesajına ağzına yerleştirdiği kalemle cevap vermesi, Nevin Gökçek ve beraberindekilerin ilgisini çekti. Nevin Gökçek ayrıca Hanımlar Lokali'ni gezerek incelemelerde bulunurken, lokal üyeleriyle hatıra fotoğrafı da çektirdi.
BİZE ULAŞIN