Haymana-Hakkâri gönül köprüsü

Haymanalı öğrenciler, Hakkâri’de görev yapan Mehmetçiklere yazdığı mektupla herkesi duygulandırdı. Bu sevgiyi karşılıksız bırakmayan askerler Haymana’ya hediye gönderdi

Haymana-Hakkâri gönül köprüsü

Haymana'da Sinanlı İlkokulu öğrencileri, Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde İran-Irak sınırı Gediktepe Bölüğü'nde vatani görevini yapan Mehmetçiklere yazdıkları duygu dolu mektupları gönderdiler. Öğrencilerin gönderdiği mektupları gözyaşları içinde okuduktan sonra duvara astıklarını belirten Bölük Komutanı Üsteğmen Fatih Turan, askerlerin kendi aralarında topladıkları 2 bin lirayı öğrenciler adına okula gönderdi. Okul müdürü ve öğretmenler, askerlerin gönderdiği para ile öğrencilerin bot, giyecek ve kırtasiye ihtiyacını karşıladı. Öğrenciler küçük yüreklerindeki kocaman sevgiyi askerlerimize aktarmak ve onlara mücadelelerinde moral vermek için düşündükleri projeyi hayata geçirdiklerini belirttiler. Öğrencilerin yazdığı ve karşılıklı duyguların öğretmen, öğrenci ve askerler arasında paylaşılması, duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

ONLAR DA MEKTUP YAZDI
Üsteğmen Turan, askerlerin, kendi aralarında öğrenciler için topladıkları 2 bin lirayı okula gönderdiklerini belirtti. Okul Müdürü ve öğretmenler ise askerlerden gelen bu parayı öğrencilerin bot, giyecek ve kırtasiye ihtiyacı için değerlendirdi. Okulda başlatılan projenin öncüsü olan İngilizce Öğretmeni Esma Canbaz, "Bölük Komutanı Üsteğmen Fatih Turan ile iletişime geçtim. Öğrencilerle karşılıklı mektup yazma fikri ortaya çıktı. Bunu hemen eyleme döktük. Öğrencilerimiz tüm kalbi duygularıyla askerlerimize büyük bir hevesle mektup yazdı. Bu mektupları büyük bir sevinçle yolladım. Ayrıca karşılıklı asker-öğrenci arasında kısa film çekildi. Askerlerimizden de öğrencilere mektup geldi" dedi.

'BU SAMİMİYET BİZİ MANEVİ OLARAK BAĞLIYOR'
Okul Müdürü Abdullah İlgi ise duygularını dile getirirken, "Okulumuzda öğrencisi ve öğretmeniyle bir aile gibi olduk. Kendi aramızdaki bu samimiyet, bizi manevi olarak daha çok birbirimize bağlıyor. Öğretmenimizin öncülüğünde başlattığımız bu hareketle hem askerlerimize bir nebze moral vermenin, hem de öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN