Ender Vefa’ya SOS desteği

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) Onursal Başkanı Nevin Gökçek, 16 yıldır MS hastası annesi ile alzheimer hastası anneannesinin büyük bir özveriyle bakıcılığını tek başına üstlenen Ender Aydın’a sahip çıktı

Ender Vefa’ya SOS desteği

Başkentte yaşayan ve 8 yaşından beri annesi ve anneannesine bakan Ender Aydın'a büyük destek SOS'tan geldi. Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek ve Vakıf Müdüresi Nevin Uğurlu 24 yaşındaki Ender Aydın'ı, ailesi ile birlikte Çankaya İleri Mahallesi'nde yaşadıkları evde ziyaret etti.

HEYKELİ DİKİLECEK GENÇ
Karşılaştığı tablo karşısında duygulanan Gökçek, "Seni kutluyorum. Çok mübarek bir görev yapıyorsun. Hayırlı bir evlatsın. Heykeli dikilecek bir insansın" dedi. Gökçek Ender Aydın'ın tüm gençlere örnek olması gerektiğini söyledi. Küçük yaştayken babası ile annesinin ayrıldığını, bu yüzden de bir anda hasta olan anne ve anneannesine bakmak zorunda kaldığını anlatan Ender Aydın ise Nevin Gökçek'in kendisi için söylediği sözlere ve gösterdiği ilgiye teşekkür etti.

ONLAR BENİM HERŞEYİM
ÖRNEK genç Ender Aydın, "Yapmam gereken bu... Kültürüm ve inancım da bunu gerektiriyor. Annem yemek yiyemiyor, mama ile besleniyor. Sürekli dikkat etmem lazım, boğazında bulunan delik yüzünden ciğerlerine mama dolabiliyor. Onlar benim her şeyim, elimden geldiğince onlara bakmaya devam edeceğim" dedi. Son 8 yılını tamamen annesine ve anneannesine adadığını, sosyal hayatını ve hayallerini geri plana attığını kaydeden Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi de iki hastayı evde bırakıp, Kızılay'da toplanan kalabalığa destek olmaya çalıştığını söyledi.

BİR HEMŞİRE GÖREVLENDİRİLECEK
Ender Aydın'ın anlattıkları karşısında duygulanan Nevin Gökçek de Ender'i, eşi Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile telefonda görüştürerek, yapılabilecek desteklere ilişkin bilgi aldı. Nevin Gökçek, daha sonra Ender ve ailesine evin temiz- lenmesi, eşyaların yenilenmesi ve Ender'in hayata tutunması ve tekrar sosyal hayatına devam edebilmesi için uzman bir hemşirenin anne ve anneannesine bakması için görevlendirileceği sözünü verdi. Alzheimer hastası olan anneanne Nevin Gökçek'e, "İyi ki geldiniz. Bizleri çok sevindirdiniz. Çok mutlu oldum" diyerek teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN