ATO, Akyurt fuarı için kolları sıvadı

ATO Başkanı Gürsel Baran Akyurt’ta yapılması planlanan “Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi” için temaslarına başladı

ATO, Akyurt fuarı için kolları sıvadı
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Akyurt'ta temeli atılan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Projesi'nin kısa sürede hayata geçirilmesi için temaslara başladı. ATO Başkanı Baran, TBMM eski Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, ATO Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal ve ATO Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte, Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre Anonim Şirketi'nin hissedarlarından Akyurt Belediyesi'ni ziyaret etti. Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, ziyaret sırasında Fuar ve Kongre Merkezi ile ilgili bir sunum yaptı. Ziyaretin ardından Çiçek, Ayantaş ve Baran, Akyurt Fuar Alanı'nda incelemelerde bulundu.

"NE GEREKİYO RSA YAPILMALI"
Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatı üzerine Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi ile ilgili çalışmalara yoğunlaştıklarını belirten Baran, "Ankara Ticaret Odası olarak fuar alanının inşası için kurulan şirketin yüzde 20 hissedarıyız. Ankara'nın kongre ve fuar turizminde gelişmesi için büyük önem taşıyan bu projenin bir an önce tamamlanması gerekiyor. Diğer paydaşlarımızla da görüşerek Ankara'yı uluslararası standartlarda bir fuar alanına kavuşturmak için ne gerekiyorsa yapılmalı" dedi.
BİZE ULAŞIN