Topçu: Herkesle uzlaşabilen seçilecek

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu,“Koalisyon devri yeni sistemle tamamen bitecek. Herkesle uzlaşabilen seçilecek” dedi

Topçu: Herkesle uzlaşabilen seçilecek
Yerli Düşünce Derneği'nin ve dergisinin faaliyete başlamasının 3'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, "Gelecek olan Cumhurbaşkanlığı sistemi ile bir köşede yatıp koalisyon bekleme devri sona erecek" diye konuştu. Topçu "Önümüze gelecek sandıkta biz bir partiyi, onun yönetim anlayışını, şeklini değil, hükümet sistemini değiştireceğiz. Sandığa gittiğimiz zaman biz tek devleti, tek milleti, tek vatanı, tek bayrağı garanti altına alıyoruz" şeklinde konuştu.

"GÜÇLÜ MECLİS OLACAK"
Seçimden sonra herkesin yönetici olamayacağını, hükümet kuramayacağını ve başkanlık sistemiyle birlikte herkesle uzlaşabilen insanların seçileceğini belirten Yalçın Topçu, "Bu sistem güçlü insanlar çıkartacak, iktidar güçlü olacak ve millete hesap verecek. Bundan sonra seçilecekler milletin yüzde ellisinden bir fazlasının oyunu alarak seçilmeleri mümkün olacak. Öyle bir yerlere yatıp koalisyonlar beklemek, 'oradan bir şey çıkar, biz de bir şey oluruz' devri bitmiş olacak. Güçlü iktidarlar kurulacak ve o iktidarlar beş yıl sonra millete sandıkta hesap verecek. Aynı zamanda da güçlü bir meclis olacağı için yasama organına da hesap vermiş olacak" dedi.

"EVET DİYECEĞİZ"
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kutuplaşmalardan bahsediliyor. Biz buna Yerli Düşünce olarak kulak asmış değiliz. Evet toplumu birileri kutuplaştırdı. FETÖ terör örgütü kutuplaştırdı, bölücü terör örgütü kutuplaştırdı. Terör örgütlerinin arkasında duranlar kutuplaştırdı. Yerli Düşünce olarak tavrımız ve yerimiz her zaman olduğu gibi devletin ve milletin yanında. Yerli Düşünce mensupları olarak referandumda 'evet', milletin egemenliği için 'evet' diyeceğiz. Tek millet için, tek bayrak için üniter yapımızın devamı için 'evet' diyeceğiz."
BİZE ULAŞIN