‘Görgü tanığı’ muhabbet kayıp

Dükkânı soyulan berber Ramazan Beggi, “Hırsızlar görgü tanığı diye muhabbet kuşunu da çalmışlar” dedi

‘Görgü tanığı’ muhabbet kayıp

Başkentte bir erkek kuaförüne giren hırsızlar, televizyon dışında çalacak birşey bulamayınca muhabbet kuşunu da çaldı. Olaya mizahi yönden yaklaşan dükkân sahibi, kuşu arkalarında görgü tanığı bırakmamak için çalmış olabileceklerini söyledi. Etimesgut ilçesinde kapısını levye ile açtıkları bir erkek kuaförüne giren hırsızlar, alacak bir şey bulamayınca saniyeler içinde dükkândaki televizyon ve muhabbet kuşunu çaldı. Durumu müşterisinden öğrenen dükkân sahibi Ramazan Beggi, olayı mizahi bir bakış açısıyla değerlendirerek, "Adam akıllıymış, görgü tanığı bırakmak istememiş" dedi.

MÜŞTERİSİ HABER VERDİ
Hırsızlık olayını anlatan Beggi, "Son müşterimi tıraş ettim. Saat 1'e 10 falan vardı. Biz çıktık, 15-20 dakika sonra onlar gelmiş. Kamera kayıtlarında da görünüyor. Levye ile kilidi kırıyorlar. Muhabbet kuşunu önce arabaya koyuyor, daha sonra da televizyonu götürüyor. Sabah olduğunda bana müşterim haber verdi; 'Kapıyı niye açık bıraktın?' diye. Ben de 'Kapı açık değildi' dedim. 'Televizyon yerinde duruyor mu?' dedim. 'Yok Ramazan durmuyor' dedi. Adam o kadar güzel çalışmış ki, ben kapıyı 5 dakikada zor açıyorum, 3 dakikada dükkanı soyuyorlar. O kadar profesyonel olmuşlar" ifadelerini kullandı.

"MUHABBET HEDİYEYDİ"
Çalınan kuşun hediye olduğunu söyleyen Beggi, "Bazı müşterilerime, 'Adam akıllıymış görgü tanığı bırakmak istememiş' diyorum. Ondan dolayı kuşu da götürmüş diyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN