Büyükşehir’den 2016 yılında asfalt, yol ve altyapıda rekor

Başkente geçen yıl 5 milyon 731 bin ton asfalt serildi, bin 638 kilometre yeni yol açıldı. Yavuz Sultan Selim Bulvarı ile 8 yaya üst geçidi de hizmete girdi

Büyükşehir’den 2016 yılında asfalt, yol ve altyapıda rekor

Büyükşehir Belediyesi, 2016'da başkenti yeni cadde ve bulvarlarla donatırken, asfalt serim, bakım ve onarım çalışmalarında adeta seferberlik uygulayarak rekor kırdı. Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı, geçen yıl merkez ve çevre ilçeler dahil toplam 25 ilçede cadde ve bulvarlardan köy yollarına kadar 4 milyon 680 bin ton yeni asfalt kaplama yaparken, 1 milyon 51 ton asfalt bakım onarım çalışmaları olmak üzere toplam 5 milyon 731 bin ton asfalt serdi. Bin 638 kilometre yeni yol açıldı. Normal asfalt serimlerinin yanı sıra bazı cadde ve bulvarlarda, daha dayanıklı olan modifiye asfalt kaplama çalışması yapıldı. Aralarında Mamak, Tıp Fakültesi, Dereboyu, Çankaya'da Dr. Aziz Sancar caddeleri, Keçiören'de Yavuz Sultan Selim Bulvarı ile Akyurt Otonomi'nin bulunduğu bazı noktalarda, 52 bin 200 tonluk modifiye asfalt serildi.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK"
Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, "Ana cadde ve bulvarlardan köy yollarına kadar başkentin dört bir yanında gece gündüz çalışarak asfalt seferberliği yaptık" dedi. Ankara genelinde merkezden en ücra köylere kadar sıcak asfalt serdiklerini belirten Üçpınar, "Tüm ilçelerimiz ve mahalle statüsü kazanan köylerimiz, sıcak asfalta kavuştu" şeklinde konuştu. Kaldırım çalışmalarının da yoğun olarak yapıldığı geçen yıl, cadde ve bulvarlar, bazalt kaplı beton bloklarla döşendi. Yıl boyunca 1 milyon 550 bin metrekareye yakın tretuvar, yaklaşık 750 bin metre bordür döşendi. Görme engelliler için iz yolu yapıldı.

BİZE ULAŞIN