100 bin AK kadın meydanlara iniyor

Başkentte “adam adama markaj” stratejisi üzerinden seçmenle birebir buluşmayı hedefleyen Kadın Kolları Teşkilatı, ‘evet’ için ev ziyaretlerine başladı

100 bin AK kadın meydanlara iniyor
Anayasa değişiklik teklifinin Meclis'ten geçmesiyle seçim hazırlıklarına başlayan AK Parti teşkilatları, hafta başı itibariyle alan çalışmalarına başladı. Ankara'nın izleyeceği yol haritası ve kampanya süreci belirlendi, ilk programlar yapıldı. Başkentte "adam adama markaj" stratejisi üzerinden seçmenle birebir buluşmayı hedefleyen Kadın Kolları Teşkilatı, 310 bin kadın üyesi ile "bağımsız-güçlü Türkiye için evet'in" startını verdi. Başkentte faaliyet gösteren 100'e yakın kadın STK ile de yakın çalışacak, 4 büyük ilçeye 2'şer bin üye görevlendirecek.

EŞLERİNE VEDA EDİP ÇIKTILAR
Başkentte seçim startını şehit aileleri ve gazi ziyaretleri ile verdiklerini belirten İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol, "Mahalle teşkilatları, komisyon üyeleri, diğer üyeler eşlerine veda edip, çıktılar; iki ay gece gündüz çalışacak" dedi. Bu seçimde kadın çalışmalarının ağırlıkta oyacağını söyleyen Varol, "11 bin sandıkta kollarımız, yönetim kurullarımız, kadın teşkilatlarımızla başladık. 310 bin kadın üyemiz var Ankara'da. Bunlardan 100 bini ilk etapta sahaya çıktı. Seçim Koordinasyon Merkezlerimiz (SKM) de alışmalarımızı sürdüreceğiz. Her seçimde büyük bir öz veriyle çalışan kadınlarımız bu seçimde daha da çok çalışacak. Ankara'da seçim mesaisine başladık, akşam 18.00-19.00 da başlıyor ev ziyaretleri. İlk ziyaretler gazi ve şehit ailelerine oluyor. 'Adam adama markaj' yöntemiyle ayaküstü de olsa 18 maddede de kafalara takılanları anlatıyoruz" dedi.

ALAN TARAMASI HAYATİ
Seçim için ulaşmadık kişi girilmedik ev kalmayacağının altını çizen Varol, "En fazla etkili olan alan taramasına yükleneceğiz; yani kapıları tek tek çalıyor, her eve misafir oluyoruz. Diğer seçimlerden farklı olarak daha fazla vatandaşa ulaşma hedefimiz var" diye konuştu. Varol, "Biz sadece evlere gidip insanların soruların cevaplayacağız, çaylarını içip Türkiye için evete davet ediyoruz. İlk etapta kararsızlara yönelik çalışmalar yapacağız. Güçlü-bağımsız ve aydınlık Türkiye için evet'i anlatacağız. Bakan ve Milletvekilleri ile istişareli olacak. Ev toplantıları olacak. Medyayı çok etkin bir şekilde kullanmaya çalışacağız. 25 ilçede yürüteceğimiz bölge çalışmalarımız birbirinden farklı olacak. Mamak'ın kitlesine ayrı Çankaya'nın kitlesine ayrı çalışmalar yürüteceğiz. Uzak ilçeler için takvimi sıkı tuttuk. İlçeye göre ayarlanmış haftalık seçim çalışma programları belirliyoruz, onlara göre gidilecek" diye konuştu.

KADIN STK-MUHTAR DESTEĞİ
Bu seçimde farklı olarak kadın Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile dirsek temasında çalışacaklarını söyleyen Başkan Varol, "100 fazla kadın STK var Ankara'da. Bunların önemli bir bölümüyle seçimde birlikte çalışacağız. Kadın birlik, STK ve oluşumlarıyla yakın çalışma başlattık" dedi. Varol, "Ankara'da 76 kadın muhtar var bunlardan da yanımızda olmak isteyenlerle çalışmalarımız var. Bunun sandığa etkisinin büyük olacağı açık. Şimdi ev toplantıları ile başladık, ardından her ilçede dar ve geniş kapsamlı salon toplantıları yapacağız" dedi.

ÇANKAYA VE YENİMAHALLE'YE YAKIN MARKAJ
"Hatibeler, üyeler, sandık kurul üyeleri ve görevlileri eğitimden geçip sahaya öyle indi" diyen Mualla Varol, CHP seçmenin fazla olduğu Yenimahalle ve Çankaya ilçelerinde özel strateji izleneceğini söyledi. İl başkanlığına yapılan ziyaretlerden de bahseden Varol, "Teşkilatımıza her gün gelip 'Seçimde ben de görev almak istiyorum. Bana da bir görev verin' diyen kadınlar var. Bunlar çok gurur verici" dedi.
BİZE ULAŞIN