Emekli maaşıyla 60 köpek ve 6 kediye bakıyor

Emekli maaşıyla sokak hayvanlarına bakmaya çalışan Nevzat Eski, veteriner masrafları için de ilgililerden destek bekliyor

Emekli maaşıyla 60 köpek ve 6 kediye bakıyor
Ankara'da 10 yıl önce belediyeden emekli olan 57 yaşındaki hayvan sever Nevzat Eski, emekli maaşı ile 60 köpek ve 6 kediye bakıyor. Eski, hayvanların beslenmesi ve kısırlaştırılması için hayvan sevenlerin desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi. Çankaya İncek Mahallesi'nde, 3 katlı ve kaba inşaatı bitmiş binayı hayvan barınağına çeviren Nevzat Eski, sokaklarda aç, perişan ve yaralı köpekleri barınağına götürerek beslemeye çalıştığını; aynı zamanda yaralı, hastalıklı ve kısırlaşması gereken hayvanları kliniklerine götürerek tedavi ettirmeye çalıştığını söyledi. Eski, "Tüm bunları aldığım 2 bin TL'lik emekli maaşımla yapmaya çalışıyorum. Bu kış şartlarında barınağım da bakmaya çalıştığım hayvanlarla zor günler yaşadık" dedi.

"DESTEĞE İHTİYACIM VAR"
Barınakta kısırlaştırılması gereken hayvanlar olduğunu, bunun içinde hayvan serverlerin desteğine ihtiyaç duyduğunu dile getiren Eski, "Hayvan sevgisi çocukluk yıllarımda başladığı. Emekli olduktan sonra, yaklaşık 10 yıldır, İncek Mahallesi'nde ağabeyime ait bir binayı hayvan barınağına çevirdim. Sokaklarda aç, susuz ve bakıma ihtiyacı olan sokak hayvanlarını barınağa getirerek bakmaya çalışıyorum. Şu an elimde 60 köpek ve 6 kedi var. Bu hayvanlarla zor kış şartları geçirmeye çalışıyoruz. Ama son günlerde elime geçen para yetmemeye başladı. Sağlık ve tedavileri için özel hayvan kliğine götürüyorum. Sağ olsun, Veteriner Hekim Ateş Barut yeterince ilgileniyor ve bana yardımcı olmaya çalışıyorlar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN