Korkusuz Osmanlı

Kötü gidişata ‘dur’ demek isteyen Osmanlı, Olympiakos maçına sıkı hazırlanıyor. Dün Atina’ya hareket eden Osmanlıspor’lu futbolcular, “Kimseden çekinmiyoruz” dedi

Korkusuz Osmanlı

Osmanlıspor, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Yunanistan temsilcisi Olympiakos ile yarın deplasmanda karşı karşıya gelecek. Batıkent Tesisleri'ndeki idman öncesinde konuşan başkent ekibinin takım kaptanı Numan Çürüksu, Yunanistan'dan iyi bir sonuçla döneceklerine inandığını söyledi. Son 32 turuna kaldıklarını ve beklentilerin üzerinde bir başarı yakaladıklarını dile getiren Numan Çürüksu, "Bir şekilde bunu başardık. Bundan sonra da bunu devam ettirmek istiyoruz. Rakibimizi iyi analiz ediyoruz. Deplasmanda oynayacağız maçta güzel şeyler yapıp, oradan iyi bir skorla dönmek istiyoruz" şeklinde konuştu. "üç kulvarda yarıştık" Numan Çürüksu, sezon boyunca takım olarak inişler ve çıkışlar yaşadıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti: "Zaman zaman 3 kulvarda yarıştık. Geniş bir maç periyodumuz var. Bunlar normaldir diye düşünüyorum. Ligde de bir kaç haftadır kötü bir gidişatımız oldu. Bunun en kısa zamanda düzeleceğine inanıyorum." "biz üstünüz" İstatistiklere bakıldığında Osmanlıspor'un Olympiakos'tan daha üstün olduğu değerlendirmesinde bulunan kaptan Numan, "Fakat futbolda böyle bir gerçek var. Gol olması lazım. Gol atamadıktan sonra mağlup da olabilirsiniz, maç berabere de bitebilir. Biz bunu aşmaya çalışacağız. Olympiakos maçında farklı bir konsantrasyon olacaktır. Olumlu bir şekilde döneceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

'TARAFTAR KONUSUNDA OYUNCULARI UYARACAĞIM'
Osmanlıspor, dün maçın oynanacağı Atina'ya hareket etti. Esenboğa Havalimanında açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, "Zor bir deplasman. Ama oyun kalitesi ve fiziksel değer açısından olduçka iyiyiz ve bir problemimiz yok. Oradaki müsabatakda özellikle savunma reflekslerimizde bir problem olmazsa puan veya puan sayısı artabilir" dedi. Olympiakos takımının baskısı hatırlatıldığında ise Akçay, "Baskı olacak. Oyuncularımızın deneyimli olması bence o baskıyı ortadan kaldırabilir diye düşünüyorum. Bu konuda sporcularıma maç konuşmasında bahsedeceğim. Bu uğultulara ve bozuk ses düzenine hazırlıklı olmaya çalışacağız. Taraftar konusunda sporcularımı uyaracağım" diye konuştu.

ERDAL: ÇOK ZOR BİR MÜCADELE OLACAK
Osmanlıspor'un başarılı orta saha oyuncusu Erdal Kılıçaslan, UEFA Avrupa Ligi'nde Olympiakos ile çok zor bir maç oynayacaklarını savunarak, "Biz oraya teslim olmaya gitmeyeceğiz" diye konuştu. Rakiplerinin Süper Ligde lider olduğuna da değinen Erdal, "Kötü gidişatımız var ama bu gidişata 'dur' demesini bilmemiz lazım. Rakibimizde iyi futbolcular var ama çekindiğimiz futbolcu yok. Bizde de iyi yetenekler ve iyi oyuncular var. Kimseden çekinmiyoruz."

BİZE ULAŞIN