Çalıştığı marketi soydu

100. Yıl’da bulunan bir markette yaşanan hırsızlık “pes” dedirtti. “Çok ihtiyacım var” diyerek işe giren A.B. ardından da çalıştığı marketi soydu

Çalıştığı marketi soydu

"Bu kadar da olmaz" dedirten olay Çankaya'da bir markette meydana geldi. Şüpheli A.B. önce söz konusu markette işe başladı ardından da soygun için 10 gün arkadaşı M.S. ile plan yaptı. A.B. karton kutularla kameraları kör etti, M.S. pompalı tüfekle içeri dalıp kasayı boşalttı. "Emniyet yetkililerince gaspta yeni dönem" olarak yorumlanan olayın ardından iki şüpheli çaldıkları 10 bin TL ile saklandıkları evde kıskıvrak yakalandı.

GÜN GÜN RAPOR VE RDİ
Şüpheli çalışan işvereni, bu işe çok ihtiyacı olduğunu söyleyerek ikna etti. İşe başladığı günden itibaren tam 10 gün markette keşif yaptı, iş çıkışı da soygunu nasıl gerçekleştireceklerine dair işbirlikçisi ile görüştü. A.B. soyguna dair suç ortağına gün gün rapor verdi. 17 Ocak'ta boş kolilerle güvenlik kameralarını kapattı. Ardından arkadaşı M.S. yüzü maskeli şekilde pompalı tüfekle içeri daldı, market sahibinden kasayı açmasını söyledi. İki kafadar kasadaki 10 bin TL'yi de alarak kayıplara karıştı. İki şüpheli, Ankara Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla saklandıkları evde yakalandı. A.B. ve M.S. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Emniyet, hırsızların bu yönteme sık başvurduğunu; gözlerine kestirdikleri yerde işe girdiklerini ve soygunu gerçekleştirdiklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN