15 Temmuz vefası

Tüm çekimleri başkentte yapılacak ve her bölümde Hülya Avşar, Cem Kılıç gibi ünlü isimlerin konuk olacağı dizi ile hem Ankara tanıtılacak hem de terör mağduru ailelere destek olunacak

15 Temmuz vefası
Bu bir kazanç değil vatana canını verenlere minnet cevabıdır" diyen Mamaklı oyuncu-komedyen sanatçı Hakan Çankaya, aynı zamanda terör olayları, toplumsal yaşantıları konu alan polisiye "biz geldik" dizisinin aynı zamanda başrol oyuncusu. Tüm sahneleri Altındağ ilçesi ağırlıklı Ankara'nın tarihi ve kültürel merkezlerinde çekilen dizinin, ilk bölüm çekimleri bitmek üzere. Vine fenomeni Bülent Mert ve M. Emin Kutluca'nın başrollerini paylaştığı dizinin emniyet ve valilikteki onayları tamamlandı. Üç özel harekat polisi üzerinden ilerleyen dizi de bol bol renkli sahneler mevcut. Çankaya, "Youtube üzerinden yayınlanacak, haftalık 70-80 bin TL arasında gelir getirmesini düşünüyoruz. Teknik masrafların dışında kazanılan tüm ücret Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı tarafından belirlenen ailelerin hesaplarına aynı gün yatırılacak" dedi.

ANKARA'NIN YERLİ DİZİSİ
Dönem dönem yönetmen koltuğuna da oturacağını belirten oyuncu Çankaya, ilerleyen bölümlerde Türkiye'nin sanat dünyasına damga vurmuş önemli isimlerin konuk oyuncu olarak projeye destek vereceğini söyledi. "Şehit ailelerine destek olmak için ünlü arkadaşlarımızdan olumlu cevaplar geldi" diyen Çankaya, "Ekmek Teknesi'nin 'korkut'u Cem Kılıç, Arka Sokaklar dizisinin 'özge'si Sevda Dalgıç ilk konuk ünlüler. Bu proje devam ettikçe birçok ünlünün yolu başkent sokaklarından geçecek. Kadroda çok sayıda yabancı oyuncuyu da konuk edeceğiz. Ankara'nın tanıtımı açısından önemli bir fırsat ve her şeyi ile Ankara dizisi olacak. Bu bir hayır işi sanatçı dostlarıma çok teşekkür ediyorum bu projeye gönülden destek verdikleri için" dedi.

'BİZİ ÇOK DUYGULANDIRDI'
Başrol oyuncularıyla birlikte Gaziler Vakfı'nda protokol imzalayan oyuncular, aileler destek için ilk adımı attı. Toplantının ardından açıklama yapan Vakıf Başkanı Lokman Aylar, "Çok duygulandık, bize ilk bu amaçla başvurduklarında gözlerimiz doldu. Böylesi zor dönemleri yaşayan ülkemizde vatana canını veren şehit ve gazilerimizin aileleri için başlayan bu projenin bir parçası olmaktan onur duyduk. Aramızda konuştuk, önce acil ihtiyaçları olan ailelerimizden başlamak üzere ülkemizde yetişebildiğimiz kadar aileye destek verilecek. Hakan Bey, her hafta belirlediğimiz ailelerin hesabına desteklerin yatıracak. Kendilerine çok teşekkür ediyorum, herkesi bu hayır işi için diziyi izlemeye davet ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN