Lider Türkiye için evet

Yeni Anayasa Destek Platformu (YADEP), sözcüsü Özbay: “Ülkemiz için, milletimiz için özgürlüğümüz için, çocuklarımız için, milletimizin egemenliği için evet diyoruz

Lider Türkiye için evet

Memur-Der Federasyonu öncülüğünde ve 105 STK'nın desteğiyle kurulan Yeni Anayasa Destek Platformu (YADEP), yeni anayasa değişikliği referandumundaki tercihlerini açıkladı. ATO Congresium'da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Platform Sözcüsü Cengiz Özbay, "16 Nisan Pazar günü; ülkemiz için, milletimiz için özgürlüğümüz için, çocuklarımız için, milletimizin egemenliği için, Türk-İslam coğrafyası ve hatta dünya mazlumlarının umudu olduğumuz için 'Evet' diyoruz" dedi.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN "EVET"
Ortak değerlere vurgu yapan Özbay, "Aynı bayrağa inanan, aynı vatanda yaşayan, aynı devlete inanan ve aynı milletten olan insanlar, birbirlerine asla yan gözle bakamazlar. Biz bu yüzden evet diyoruz. YADEP olarak, bayrağımıza, vatanımıza, devletimize ve milletimize sahip çıkmak için evet diyoruz. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Bunun için evet diyoruz. Güçlü bir Türkiye için 'Evet' diyoruz" diye konuştu.

KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN "EVET"
Son zamanlarda birlik ve beraberliğe, vatan sevdasına, bayrak aşkına sıkı sıkıya bağlanmaya, en az Kurtuluş Savaşı'nda olduğu kadar ihtiyaç duyulan günler yaşadıklarını belirten Özbay, "15 Temmuz Gecesi, bu anlamda bir milat olmuş ve vatanseverler ile vatan hainleri gün gibi ortaya çıkmıştır. O gece Türk Milleti aydınlık bir sabaha uyanabilsin; aydınlık bir geleceğe yürüyebilsin diye, kadını erkeği, polisi sivili milyonlar sokağa dökülmüş; ihanete kanıyla, canıyla karşı durmuş ve neticede 248 vatan evladı şehit ve yüzlerce de gazi verdik. Kahraman şehitlerimiz için 'Evet' diyoruz" dedi.

DARBE ANAYASASINDAN KURTULMAK İÇİN EVET
Yeni anayasa değişikliği referandumunda neden evet diyeceklerini açıklayan Özbay, konuşmasını şöyle bitirdi: "Bizler, Ülkemizin yarınlarının emin ellerde olması için evet diyoruz. Bizler, lider ülke Türkiye için evet diyoruz. Bizler, dünyada değerini yitirmiş Parlamenter sistemden kurtulmak için evet diyoruz. Bizler, hainlerle amansız mücadele edilebilsin diye evet diyoruz. Bizler, darbe anayasasından kurtulmak için evet diyoruz."

BİZE ULAŞIN