‘Patron millettir’

Keçiören, Sincan ve Mamak’ta vatandaşlarla buluşan İçişleri Bakanı Soylu, “Siz patron değilsiniz” diyenlere karşı 16 Nisan’da “Patron millettir diye haykıracağız” dedi

‘Patron millettir’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sincan, Mamak ve Keçiören'de vatandaşlarla bir araya geldi. Keçiören Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu'nda Karadenizliler Derneği (KARDER) Salon Toplantısı'na katılan Soylu, eski TBMM başkanları tarafından anayasa değişikliğine ilişkin çıkarılan mutabakat metni hakkında konuştu. Soylu, "Parlamento güçlüymüş, hangi parlamento güçlü? Bir gece Doğru Yol Partisi'nden 25 kişinin transfer edildiği parlamento mu güçlü, Adalet Partisi'nden Cumhuriyet Halk Partisi'ne 12 milletvekilinin transfer edildiği parlamento mu güçlü, birden önüne 367 safsatası çıkarılan ve bunun üzerine cumhurbaşkanını seçemeyen parlamento mu güçlü?" diye konuştu.

'AKILLANMADIK AKILLANMAYACAĞIZ'
Bakan Soylu, "Bize diyorlar ki '60 darbesi sizi akıllandırmadı, 71 muhtırası sizi akıllandırmadı, 80 darbesi sizi akıllandırmadı'. Burada söylüyoruz, akıllanmadık, akıllanmayacağız ve Türkiye'yi dünyanın ilk 10 büyük devletinden birisi haline getireceğiz." diye konuştu.

'DEĞİŞİMİ HEP ISKALADILAR'
Sincan Lale Meydanı Konferans Salonu'nda vatandaşlara hitap eden Bakan Soylu, Türkiye'nin kurucu anayasası sonrası yapılan tüm anayasaların, değişimi ıskaladığını söyledi. Soylu, 16 Nisan'da bir karar verileceğini ve kararın "Siz patron değilsiniz" diyenlere karşı bir haykırışı ortaya koyacağını kaydetti. Soylu, "Hep beraber haykıracağız, 'Patron millettir, patron millettir, patron millettir' diyeceğiz biz bunlara." ifadesini kullandı.

MAMAK'TA SKM AÇILIŞI
Mamak'ta da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katılan Soylu, "Her 100 ülkeden 73'ünde 18-21 yaş arası milletvekili seçiliyor. Çünkü gençleri erkenden sistemin içerisine almak istiyorlar. Öteki türlü 26, 27, 28 yaşında giriyorlar. Onları erken sistemin içerisine almak istiyorlar ki yaşlanan nüfusun çalışan ortalamasını, üreten ortalamasını, sorumluluk alan ortalamasını düşürmek istiyorlar. Bu doğru bir stratejidir, doğru bir akıldır" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN