Evet Destek Platformu STK’larla sahaya indi

Evet Destek Platformu Sözcüsü Alagöz, platform olarak 81 ilde temsilcilik oluşturduklarını belirterek, “81 ildeki STK’larla birlikte sahaya indik” dedi

Evet Destek Platformu STK’larla sahaya indi
Referandum için başlatılan "Evet" kampanyasına destek, dalga dalga büyümeye devam ediyor. Bunlardan biri olan Evet Destek Platformu da Ankara'da sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmıyor. Sistem değişikliği konusunda vatandaşları bilgilendirme çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirten Evet Destek Platformu Sözcüsü Sadullah Alagöz, platformu oluşturan 81 ildeki Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Ankara'ya çıkarma yapacaklarını açıkladı. Alagöz, "81 ildeki STK'larla Ankara'da sahaya inerek insanlara neden 'evet' demeleri gerektiğini anlatacağız. Çünkü biz 'hayır' diyen vatandaşlarımızın neden 'hayır' dediklerini tam bilemediklerini görüyoruz. Konuştuğumuz kişilerden yola çıkarsak; yeni anayasa değişikliği ile yeni cumhurbaşkanlığı sisteminin iyi anlatıldığı zaman kararsız kitlede evete doğru bir kayma görüyoruz" diye konuştu.

"DEĞERLİ HOCA LAR BİZİMLE"
Hukuk profesörlerinin katılacağı büyük bir söyleşi düzenleyeceklerini de ifade eden Alagöz, "7 kurucu arkadaşımızın her biri kendi federasyonunun başkanı. Platformumuzun içinde yine profesörlerimiz var. Gazi, Çankaya, Hacettepe üniversitelerinden değerli hocalarımız bizimle. Diğer STK'ların içerisindeki birçok güçlü işadamları da bu oluşum içerisinde" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN