‘Shorter’ krizi

TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Sevim, Shorter’ın yerine yeni isim ekleyerek bıraktıkları seviyeye gelmeleri gerektiğini söyledi

‘Shorter’ krizi
Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde sahasında Darüşşafaka Doğuş'a 88-57 yenilen Halk Enerji TED Ankara Kolejliler'in başantrenörü Can Sevim, zorlu bir maç oynadıklarını söyledi. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Sevim, Darüşşafaka Doğuş'un çok kapasiteli, geniş rotasyonlu ve iyi oyunculardan kurulu bir takım olduğunun altını çizerek, "Aramızdan ayrılan Shorter'ın yokluğu, bizi savunmada da etkiledi. Shorter, sadece sayı istatistiğinde takımı taşıyor gibi gözükse de savunmada da önemli işler yapıyordu. Onun yokluğunda rotasyonumuz daha da darlaştı. Shorter'ın yerine yeni bir isim ekleyip, birkaç hafta önce bıraktığımız seviyeye gelmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

"YAPMAMIZ GEREKENİ YAPTIK"
Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü David Blatt ise iyi bir oyun ortaya koyarak kazandıklarını dile getirdi. "Öncelikle kendinize ve rakibinize saygı duymalısınız" diyen Blatt, şunları kaydetti: "Shorter kısa bir süre önce takımdan ayrıldı, bu da rakibimiz için durumu zorlaştırdı. Sezon boyunca biz de birçok oyuncumuzdan eksik kaldık, kimse bizim için üzülmedi. İyi bir oyun ortaya koyduk ve yapmamız gerekeni yaptık. Önümüzdeki hafta iki önemli maçımız var. Birini deplasmanda CSKA Moskova, diğerini ise sahamızda Galatasaray Odeabank ile yapacağız."
BİZE ULAŞIN