‘Evet’ kararını göklere yazacaklar

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben “Yedirtmeyiz” yazılı afişle uçan THK Havacılık Kulübü bu kez referandum kapsamında “evet” afişiyle havalanmak istiyor

‘Evet’ kararını göklere yazacaklar
TÜRK Hava Kurumu (THK) Havacılık Kulübü Başkanı Mustafa Çelik, "16 Nisan'da referandum olacak, herkes gibi bizim de bir görüşümüz var, 'evet' ve 'hayır' fikirlerine saygılı olmakla birlikte biz 'evet' yönünde destek vermek istedik" dedi. THK Havacılık Kulübü 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandumda verecekleri kararı, kendilerine uygun bir yöntem olduğunu düşünerek paraşüte yazdırdı. Referandumda 'evet' diyeceklerini ve bu kampanyaya destek amaçlı miting alanlarında paraşütle uçuş yapmak istediklerini belirten Havacılık Kulübü Başkanı Çelik, bu konuda gerekli iznin verilmesi talebini dile getirdi. Demokratik bir süreçten geçildiğini ifade ederek bu süreçteki görüş için kampanyaya destek olmak istediklerini belirten Mustafa Çelik, "16 Nisan'da referandum olacak, herkes gibi bizim de bir görüşümüz var, milli ve yerli olan 'evet' ve 'hayır' fikirlerine saygılı olmakla birlikte biz 'evet' yönünde destek vermek istedik.

"YEDİRTMEYİZ" DEDİLER
2013 yılında 'Milli İradeye Saygı Mitingleri'nde 'yedirtmeyiz' yazarak Cumhurbaşkanımızın üzerinde uçuş yapmıştık. Bu sefer de 'evet' yazarak uçmak istedik ama son günlerdeki durumlardan dolayı uçuş izinleri sıkıntılı, eğer izin çıkarsa büyük bir miting alanının üzerinde uçuş yapmayı da düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN