Kurtulmuş sistemi anlattı sanayiciler ‘evet’ dedi

İvedik OSB’de sanayicilerle bir araya gelen Kurtulmuş, cumhurbaşkanlığı modelinin Türkiye ekonomisine katkılarını anlattı

Kurtulmuş sistemi anlattı sanayiciler ‘evet’ dedi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası Konferans Salonunda, bölgede faaliyet gösteren reel sektör temsilcileri, sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi. Kurtulmuş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattığı toplantıda, Türkiye ekonomisinin çok hızlı çalışması sayesinde ülkenin çok daha ileriye gitme imkanının olacağını dile getirerek 16 Nisan'daki referandumun, Türkiye'nin ekonomik sistemine de büyük etkilerinin olacağını bildirdi. Kurtulmuş'un yeni anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı sistemini anlattıktan sonra, İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin ve bölge çalışanları tek bir ağızdan "Üreten Ankara, Güçlü Türkiye" için evet dediler.

"ÜRETİM HIZLANMALI"
Kurtulmuş, siyasi istikrarsızlıklar ve ekonomik krizlerin de sistemin hastalıklarından olduğunu aktararak, "Türkiye olarak bundan sonra yeni bir faz yakalamak durumundayız. 65. Hükümet'in ekonomisinin ana ekseni üretimi, sanayiyi güçlendirmektir, yüksek teknolojilere dayalı sanayinin gücünü artırmaktır, ihracat potansiyelini artırmak ve istihdamı kuvvetlendirmektir. Yeni büyüme modeliyle yolumuza devam ediyoruz. Yeni ve kaliteli kurumlarla 16 Nisan'daki referandumdan sonra çok daha güçlü, kaliteli kurumlarla yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, ekonomiye olan güveni artıracağı gibi kurumları daha kaliteli hale getirecek, bürokrasinin de daha iyi çalışmasını sağlayacaktır" dedi. Sanayicileri daha iyi günler, iyi gelecekler beklediğini belirten Gültekin ise, "Üretimde, istihdamda hız almamız lazım. Özellikle teknolojide hızlanmamız lazım. Onun için diyoruz ki sistem değişikliğine gidilmeli" dedi.
BİZE ULAŞIN