Başkentte rekor açılış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye’nin en büyük toplu açılış törenini, bugün Eski Hipodrom alanında ‘da (AKM) gerçekleştirecek

Başkentte rekor açılış
Bakanlıklar, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, vakıflar, kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan toplam 193 projenin açılışının gerçekleştirileceği ve rekor katılımın beklendiği törende "birlik ve kardeşlik" mesajı verilecek. Törene ilişkin bilgi veren Başkan Gökçek, "Pazar günü saat 12.30'da Hipodrom'da düzenlenecek 193 projenin açılışı, Türkiye'nin en büyük açılış töreni olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Valimiz ve ben de birer konuşma yapacağız. Ayrıca bazı bakanlarımızın, milletvekillerimizin, sivil toplu kuruluşları temsilcilerimizin, iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılacağı törene, AK Parti, CHP, MHP, BBP ve Saadet Partili vatandaşlarımızı ellerinde sadece Türk bayrakları olmak üzere bekliyoruz" diye konuştu. Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 70 ayrı projenin yanı sıra İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar, Orman Genel Müdürlüğü, İller Bankası, ilçe belediyeleri ile çeşitli kurum ve kuruluşlara ait 123 projenin açılışının aynı anda yapılacağını belirterek, "Açılışı gerçekleştirilecek ve Ankara'ya yapılmış bu 193 projenin toplam bedeli ise 1 trilyon 405 milyar TL"dedi.

ULAŞIM ÜCRETSİZ
Öte yandan A Haber'e konuk olan Başkan Gökçek,bugün yapılacak Ankara'da eski hipodrom alanında (AKM) gerçekleştirilecek olan 193 projenin açılış törenine tüm vatandaşları davet etti. Başkan Gökçek, törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın da katılacağını vurgulayarak, "Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. O gün metro ve otobüsler de ücretsiz olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN