Kahramankazan’dan Fransa çıkarması

Kahramankazan Belediye Başkanı Ertürk, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylaması öncesi Fransa’da yaşayan gurbetçilerle bir araya geldi

Kahramankazan’dan Fransa çıkarması
Kahramankazan Belediye Başkanı ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Ulusal Heyet Üyesi Lokman Ertürk, Avrupa Konseyi Genel Kurulu'na katılmak için gittiği Fransa'nın Strasbourg kentinde gurbetçi vatandaşlarla buluştu. Ertürk, burada yaşayan Türk vatandaşlarını iş yerlerinde, evlerinde ve derneklerinde ziyaret etti. Ertürk buluşmalar kapsamında yeni sistemin neler getirdiği ve bu sisteme neden "evet" denilmesi gerektiğini anlattı.

DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN
16 Nisan'da yapılacak halk oylamasının Türkiye için son derece önemli olduğunu belirten Ertürk, "16 Nisan'da milletçe sandığa giderek anayasa değişikliği ile ilgili son sözü hep beraber söyleyeceğiz. Siz gurbette yaşayan kardeşlerimiz de buralarda sandığa giderek ülkemizin hangi istikamete gideceğine hep beraber karar vereceğiz" dedi. Karar verirken kısır çekişmeleri, ideolojik ayrışmaları, düşünce farklılıklarının bir kenara bırakılması gerektiğini söyleyen Başkan Ertürk, "Yoğunlaşmamız gereken nokta, Türkiyemiz için neyin yararlı olacağı meselesidir. Daha güçlü bir Türkiye için, doğru kararın evet olduğuna inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne evet demek, ülkedeki çift başlı yönetimi, her an krizlere gebe olan bu yönetimi sona erdirecek" dedi. "15 Temmuz'da nasıl olduysak kurşuna set, 16 Nisan'da kararımız evet. 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve demokratik kazanımlarımıza sahip çıktık. Türkiye tarihinin en önemli virajına girerken, 16 Nisan'da yine ülkemize sahip çıkacağız ve evet diyeceğiz. 16 Nisan referandumu Türkiye'nin varoluş ya da yok oluş mücadelesi olacaktır. 15 Temmuz'da işgale, istilaya, darbeye 'dur' diyen milletimiz, 16 Nisan'da da 'evet' diyerek gereğini yapacaktır. Onun için gelin 16 Nisan'da sandıktan 'evet'i çıkartalım. Türkiye düşmanlarına fırsat vermeyelim." Avrupa Konseyi'nde 'evet' canlı yayın Ertürk ayrıca, Avrupa Konseyi yerleşkesi içinde faaliyet gösteren ve buradaki tüm birimlere canlı yayın yapan Avrupa Konseyi'nin televizyon kanalına canlı yayın konuğu olarak da katıldı. Ertürk, canlı yayında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Türkiye'ye yönelik getireceği kazanımları anlattı. Ertürk, büyük bir demokrasi destanı yazarak 15 Temmuz kanlı darbe girişimini engelleyen Türk Milleti'nin, 16 Nisan'da 'evet' diyerek yeni bir demokrasi zaferine daha imza atacağını söyledi. Ertürk'ün konuşması Avrupa Konseyi'ne geniş yankı uyandırdı.
BİZE ULAŞIN