Esnaf kredisi 4’e katlanacak

İvedik’te sanayi esnafıyla buluşan Başbakan Yıldırım küçük esnafa bugüne kadar verilen 3 milyarlık KOBİ kredisinin 11 milyarı bulacağını söyledi. Başbakan, İvedik OSB’nin Türkiye’nin büyümesi ve kalkınması yolunda önemli katkılar sağladığını da ifade etti

Esnaf kredisi 4’e katlanacak
Başbakan Binali Yıldırım, İvedik Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) sanayi esnafıyla bir araya geldi. Küçük esnafa şimdiye kadar 3 milyar liralık KOBİ kredisi verildiğini, hedeflerinin bu rakamı 11 milyar liraya çıkarmak olduğunu söyleyen Yıldırım, "Şu anda 220 bin küçük esnaf KOBİ kredisi almaya hak kazanmış. Şimdiye kadar 3 milyar liralık kısmı da verilmiş. Hedefimiz 11 milyar liralık krediyi kullandırmak" diye konuştu. Ankara'da 11 organize sanayi bölgesi bulunduğunu, İvedik Organize Sanayisi'nin çalıştırdığı kişi ve iş yeri sayısı bakımından başkentin en büyük organize sanayi bölgesi olduğunu ifade eden Yıldırım, pek çok ilin nüfusundan fazla vatandaşın organize sanayi bölgesinde ekmeğini kazandığını belirtti.

"OSB'LER DÜNYAYA AÇILDI"
Yıldırım, organize sanayilerinde çalışan kişilerin ve iş verenlerin Türkiye için ürettiğini, ülkenin gücüne güç kattığını söyledi. Organize sanayi bölgesinin bugün dünyaya açılmış bir ekonomiye sahip olduğunu dile getiren Yıldırım, "Organize sanayi bölgesi Türkiye ekonomisinin küçük bir ölçeği niteliğinde. Tıpkı ülke ekonomisi gibi İvedik de parlak bir randıman ortaya koyuyor. İvedik Organize Sanayi'nin benzeri yüzlerce organize sanayi, finans ve hizmet kuruluşlarımızın tamamı Türkiye'nin büyümesi ve kalkınması için önemli katkı sağlıyor. Bu da bazılarını rahatsız ediyor. Onlar diyorlar ki 'İvedik OSB büyümesin, Ankara'da sanayi gelişmesin, Türkiye'de sanayi gelişmesin, Türkiye ekonomisi 2002'de ve önceki yıllarda olduğu gibi IMF'ye muhtaç olarak yoluna devam etsin'. Bu uğurda yapılması gereken her yolu deniyorlar" diye konuştu.

"16 NİSAN'DAN SONRA ŞAHA KALKACAK"
Türkiye ekonomisinin kötüye gittiği yönünde iddialarla referandum öncesi piyasalara olumsuz mesajlar verenlere de seslenen Başbakan Yıldırım, "Türkiye'de genel büyüme yüzde 2.9. Sanayide bu rakam yüzde 4.5. Hani Türkiye ekonomisi kötüye gidiyordu. Not düşürüldü, mahvolduk diyenlere şunu söylüyoruz. 16 Nisan referandumundan sonra Türkiye şaha kalkacak. Sürekli büyüme ve kalkınma, sürekli güçlü iktidarla gelecek" dedi.

'BÖLGENİN GENELİ EVET DİYECEK'
ESNAF HÜSEYİN DEMİR: Ekonomimizin kalkınması için büyük bir yatırım hareketine ihtiyaç var. Yatırımcıların başta İvedik OSB olmak üzere tüm OSB'lere gelmesini bekliyoruz. Yatırımcıların bölgemize gelmeleri için önünü görebilmeleri, istikrar ortamı sağlanması gerekir. Onun için hep birlikte yeni anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı sistemİne 'evet' diyorum.
ESNAF SALİH KARABACAK: Şuan İvedik OSB'deki tüm esnaflar çok heyecanlı. Bölgemizin geneli de 'evet' diyor. Çünkü bu esnaflar, Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile birlikte yürüdü bu yolları. Bu esnaflar kötü günde hep devletin yanında oldu. Ama artık esnaflar, yatırımcılar, sanayiciler işlerinde, yatırımlarında daha da hızlanmak istiyor. En son yine bir darbe girişimine karşı ülkemizi hep birlikte savunduk. 16 Nisan'dan sonra da inşallah artık ne darbe, ne koalisyon olacak. Çünkü bu sanayici esnaf istikrarlı ve güçlü bir Türkiye için 'evet' diyecek.

'KRİZSİZ TÜRKİYE İSTİYORUZ'
Ben 80 ihtilalini de gördüm, tek bir gecede ekonomik krizle karşı karşıya geldiğimizi de gördüm. Ecevit ile Ahmet Necdet Sezer birbirine yakın görüşte birileri olmasına rağmen bir anda bir krizle ekonomi çöküşe doğru yuvarlandı. Burada da hata bence sistemde. Kesinlikle ülkemizin bir sistem değişikliğine ihtiyacı var. Bu konuda daha ilk günden beri destekçisi olduğum Erdoğan'ın da yine arkasındayım. Koalisyonsuz, istikrarlı ve krizsiz bir Türkiye için 'evet' diyorum.

'GELDİĞİNİ DUYUNCA
Başbakanımızın bölgemize geldiğini duyunca tüm işimi gücümü bırakıp üstümü dahi değiştirmerden onu dinlemek için salona koştum. Özellikle beni başta Almanya ve Hollanda olmak üzere Avrupa'nın vatan hainlerini koruyup, onlara ev sahipliği yapıp, ülkemize, cumhurbaşkanımıza karşı saldırmaları beni çok etkiledi. Ben de bir ülke sevdalısı olarak bölgemizdeki sanayici esnaflarımızla birlik olup, güçlü bir şekilde 'evet' demek istedim. Allah'ın izniyle 16 Nisan'dan sonra ülkemiz daha güçlenecek ve son hızla büyümeye devam edecek.
BİZE ULAŞIN