15 Temmuz anıtı inşa ediyoruz

Çanakkale Platosu’nun açılışına katılan Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören girişine 15 Temmuz Şehitler Anıtı inşa ettiklerini söyledi. Mustafa Ak, “Anıtlar şühedaya duyduğumuz minnetin bir ifadesi” dedi

15 Temmuz anıtı inşa ediyoruz
Tarihe altın harflerle "Çanakkale Geçilmez" yazdıran kahramanlık destanı Keçiören'deki Kartaltepe Kent Ormanı'nda kurulan Çanakkale Platosu'nda canlandırılıyor. Çanakkale Savaşı'nın önemli anlarının canlandırıldığı plato, "Soğanlıdere Şehitliği, Köy Yeri Asker Uğurlama, Seyit Onbaşı, Çıkartma Harekatı, Anafartalar Savunması, Kahraman Türk Askeri ve Sargı Yeri" adlı 7 bölümden oluşuyor. Platoda ayrıca Çanakkale Zaferi'ne ait fotoğraflar ile Çanakkale Müzesi'nden getirilen ve savaştan arta kalan 4 bin askeri malzemenin yer aldığı bir sergi de bulunuyor. Platonun açılış törenine şehit yakınları, AK Parti MKYK Üyesi ve Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar katılırken, başta öğrenciler olmak üzere çok sayıda vatandaş da büyük ilgi gösterdi.

'EL ELE VERMELİYİZ'
Bu tür etkinliklerin tarihi bağları ve millet olma şuurunu güçlendirdiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bugüne kadar tarihi yerinde görüp Şehitlik Anıtı'nda dua etmesi için yaklaşık 18 bin kişiyi Çanakkale'ye gönderdik. Çanakkale Şehitleri Anıtı'nın bir benzerini Kartaltepe Kent Ormanımıza inşa ettik. Şimdi de Keçiören girişine 15 Temmuz Şehitler Anıtı inşa ediyoruz. Bu anıtlar şühedaya duyduğumuz minnetin bir ifadesi, gelecek nesillere tarih mirasıdır. Atalarımız birlik ve beraberlikle, kol kola, omuz omuza nasıl mücadele ettiyse, bizler de aynı şuurla hareket etmeli, el ele vermeliyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" dedi.


Platformun açılışına şehit yakınları, Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kaymakam Uğur Bulut, Eğitim Müdürü Ayhan Işık katıldı.
BİZE ULAŞIN