Ankaragüçlüleri tahrik edecekler

CHP’li Selçuk Dereli’nin Ankaragücü üzerinden siyasi prim yapmaya çalıştığını belirten Gökçek, CHP’li milletvekillerinin bu haftaki Tuzlaspor maçına gelerek taraftarı tahrik girişiminde bulunacağını söyledi

Ankaragüçlüleri tahrik edecekler
Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına telefonla bağlanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hafta sonu Bugsaşspor – Ankaragücü maçında yaşanan olayları değerlendirdi. CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli'nin sosyal medya üzerinden yaptığı yayınlarla ve paylaşımlarla Ankaragücü taraftarını tahrik ettiğini belirten Başkan Gökçek, "Selçuk Dereli herkesi tahrik ediyor. Ankaragücü'ne geçen seneye kadar adımını attın mı? Selçuk Dereli şimdi Çankaya Belediye Başkanı olmak istiyor. Onun için CHP içinde prim yapmak istiyor ve bundan dolayı da bütün Ankaragücülüleri tahrik ediyor. Bu hafta sonu Ankara'da maçı var. Ankara maçına tüm CHP'li vekiller gelecek ve propaganda yapacak ve kitleyi tahrik edecekler" dedi. Ankragücü'nün iki defa transfer yasağını kaldırttığını belirten Gökçek, "' Sezon içerisinde kulüp 2 defa transfer yasağı aldı. O paralar ödenmeseydi bu takım transfer yasağından kurtarılabilir miydi? 2 defa transfer yasağında kurtaran biziz. Arkadaşlardan rica ettik paraları ödediler. Ben sadece belediyeden meclis kararıyla 5 milyon lira destek oldum"dedi.

50 KURUŞ VERMEMİŞ
Dereli'nin Ankaragücü'ne 50 kuruş dahi vermediğini belirten Başkan Melih Gökçek, "CHP'nin bu provokasyonun birçok Ankaragücü taraftarı farkına varmıyor. Onlarda sanki söylenilen laflar doğruymuş gibi hareket ediyor. Selçuk Dereli 50 kuruş vermemiş kulübe biz şampiyon yapacağız diyor. Niye istismar ediyorsun, niye yalan söylüyorsun, niye tahrik ediyorsun, niye Çankaya Belediye Başkanı olacağım diye bunların önüne düşüyorsun? CHP Ankaragücü'nü ele geçirmek istiyor. Bu sene ne olur olmaz bilmiyorum ama önümüzdeki sezon ben alacağım onlardan bağırtıra bağırttıra. Ve Selçuk Dereli de kalmayacak. Yazın bunu deftere. Ben kendim yönetici olamam ama benim arkadaşlarım alacak" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN