‘Evet’ ordusu 110 bin evde

150 bin hanenin bulunduğu Mamak’ta 16 Nisan’a kadar bin kişilik ekiple 110 bin eve ‘Evet’ ziyaretinde bulunacaklarını söyleyen Başkan Mesut Akgül, ilçede ‘Evet’in rahat şekilde çıkacağını belirtti

‘Evet’ ordusu 110 bin evde
Bin kişilik 'Evet' ordusuyla 16 Nisan'daki referandum öncesi belediye başkanından mahalle başkanına, meclis üyesinden kadın kollarına kadar Mamak'taki evleri tek tek ziyaret eden Mamak AK Parti İlçe teşkilatı 15 Nisan akşamına kadar 110 bin haneye uğramayı hedefliyor. Mamak'ta geliştirdikleri bir modelle seçim çalışmalarını yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak olarak farklı bir çalışma formatı belirledik. Önce sivil toplum örgütleri ve buna benzer derneklerle başladık, meslek kuruluşları ile devam ettik. Geniş kitlelerin ardından bu sefer de bireye inmeye başladık. Mamak'ta hiçbir yerde uygulanmayan bir yöntemi uyguluyoruz" dedi. Daha önce 2015 seçimlerinde de aynı yöntemi uyguladıklarını aktaran Akgül, "İlçe teşkilatımızdaki kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve mahalle komisyonlarındaki bütün üyelerimizle mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev ekipleri kuruyoruz. Kapılar tek tek çalınarak vatandaşla birebir temas kuruluyor. Referandumla ilgili broşür dağıtıyoruz. Hem hal hatır soruyoruz hem de 16 Nisan'la ilgili sohbet ediyoruz. Vatandaşın kafasında soru işareti varsa bunları gidermeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"YÜZDE 90'A ULAŞIYORUZ"
625 bin nüfusu bulunan Mamak'ta vatandaşın yüzde 90'ına ulaştıklarını belirten Başkan Akgül, "Bizim Mamak'ta 150 bin civarında hanemiz bulunuyor. Bizim hedefimiz 100 bindi ancak ziyaret edilen ev sayısı 15 Nisan'a kadar bunun da üzerine çıkacağını düşünüyorum. Şimdiye kadar 85 bin eve gittik. Bu şekilde de ulaştığımız birebir kişi sayısı ise 500 bini geçiyor. Yani 625 bin nüfuslu ilçemizin yüzde 90'lık nüfusuna ulaşmış oluyoruz. Bizim bu çalışmamız diğer bölgelere de model oldu" ifadelerini kullandı.

"KARARSIZLAR AZALDI"
Mamak'taki seçimlerin Türkiye ortalamasını verdiğini vurgulayan Akgül, "AK Parti kanadında şuan itibari ile kararsızlar hemen hemen sıfırlanmış durumda. 40 gün önce AK Parti seçmeninin de kafasında soru işareti çoktu. Şuanda kararsızların sayısı anketlerde yüzde 6'lara kadar düştü" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN