‘Sevmek Güzel Meslek’

Türkiye’de bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı Bedri Rahmi Eyüboğlu retrospektifi olan ‘Sevmek Güzel Meslek’ sergisi açıldı

‘Sevmek Güzel Meslek’
Cermodern'deki serginin açılışına sponsor Saya Grup ve Pharmactive İlacın Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sancak, Bedri Rahmi'nin torunu Rahmi Eyüboğlu, ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı, Gazeteci-Yazar Doğan Hızlan, ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass ve eşi de yer aldı. Proje direktörlüğünü Fahri Özdemir, küratörlüğünü Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun öğrencileri İbrahim Örs ve Hanefi Yeter üstlendiği sergide, Eyüboğlu'nun çeşitli sanat disiplinlerinde ürettiği 150'ye yakın eseri ile hayatından kesitler sunan mektuplar, zarflar, fotoğraflar ve özel eşyalarla beraber 300'ün üzerinde obje yer aldı.

'SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ'
Pharmactive Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sancak, "Bedri Rahmi, ressam, şair ve yazar olarak, sanatın farklı dallarında çok değerli eserler üretti. Sergimizde Bedri Rahmi'nin, bu eserlerinin yanı sıra hayatından kesitler bulacağınız mektuplar, fotoğraflar, özel eşyalar ve objeler de yer alıyor. Eyüboğlu'nun daha önce hiç sergilenmemiş bazı eserlerini, Ankara'da sanatseverlerle buluşturuyoruz. Pharmactive olarak sanatın iyileştirici gücüne güveniyoruz. Bu nedenle sanata destek vermek kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımızın temel uygulamalarından biri" dedi. Doğan Hızlan da serginin bütün Türkiye'yi dolaşmasını istedi. Sergi 30 Temmuz'a kadar gezilebilecek.
BİZE ULAŞIN