Fatma teyze artık okuyor

2009’dan bu yana verdiği eğitimlerle 350 vatandaşa okuma-yazmayı öğreten Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları, 74 yaşındaki Fatma Karaaslan’ın da hayallerini gerçeğe dönüştürdü

Fatma teyze artık okuyor
'Yazılar herkese bülbül gibi şakıyor. Bana kara kara bakıyordu' diyen Fatma Karaaslan, elinde tebeşir, karatahtanın başında yazı yazmanın, gördüğü her yazıyı heceleyerek de olsa okumanın mutluluğunu yaşıyor. YENİMEK'lerde okumayazma heyecanı sürerken 'Okumak istiyorum' diyerek Şentepe Kurs Merkezi'nin kapısını çalan 74 yaşında 3 çocuk annesi 2 torun sahibi Fatma Karaaslan öğrenmenin yaşının olmadığını bir kere daha gözler önüne serdi. Kursun en istikrarlı öğrencisi Fatma Teyze 'Önce ailem okutmadı. Ardından evlendim, eşim izin vermedi. Çocuklar, torunlar derken geldim 74 yaşına. Hala da eşim izin vermiyor. Bacaklarım artık zor tutuyor. 2 torunuma bakıyorum ve buraya yürüyerek, zor da olsa geliyorum. İlk defa kendim için bir şey yapıyorum. Çok mutluyum. Bu yaştan sonra Adliye Sarayı'na hakim olmayacağım ama en büyük hayalimdi okumak' diye konuştu.

EĞİTİME DEVAM
Şuana kadar 350 mezun veren okuma yazma kurslarında Karşıyaka, İlkyerleşim, Meydan, Şentepe, Avcılar, Tepekule, Varlık ve Yenimahalle olmak üzere 8 ayrı kurs merkezinde 150'ye yakın Yenimahalleli okuma- yazma öğrenmeye devam ediyor.
BİZE ULAŞIN