Katil zanlısına halk otobüsünde kelepçe

Kredi çektirdiği Gürkan Gültiken’i öldürdükten sonra kaçan Seyfettin E. polisin kimlik kontrolü sırasında halk otobüsünde yakalandı. Suçunu itiraf eden zanlı, Sincan Cezaevi’ne gönderildi

Katil zanlısına halk otobüsünde kelepçe
Kahramankazan'da bir ay önce işlenen cinayetin şüphelisi 36 yaşındaki Seyfettin E., Altındağ'da halk otobüsünde yakalandı. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen E., nöbetçi mahkemece tutuklandı. İlçede Gamze Y. ile dini nikâhla yaşayan Seyfettin E., Y.'nin ablasının eşi Haydar Gürkan Gültiken'e bir bankadan kredi çektirdi ancak taksitlerini ödemedi. İcra işlemlerinin başlatılacağının bildirilmesi üzerine Gültiken, konuşmak amacıyla geçen 8 Mart günü Seyfettin E.'nin evine gitti. Bu sırada çıkan tartışmada Seyfettin E., iddiaya göre belindeki tabancayı çekti ve kaçmak isteyen Gültiken'i sırtından 5 kurşunla vurarak öldürdü. Olaydan sonra kaçan Seyfettin E., Altındağ'da polisin toplu ulaşım araçlarında yaptığı kimlik kontrolü sırasında yakalandı.

EŞİ DE TUTUKLAN MIŞTI
Kahramankazan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen E., Emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf etti. E., suçta kullandığı ruhsatsız tabancasını Çubuk'un Yiğitli Mahallesi yakınlarında yol kenarındaki bir tarlaya fırlattığını söyledi. E.'nin belirttiği yerde arama yapan polis, herhangi bir şey bulamadı. Polis, daha sonra cinayetin işlendiği adrese götürdüğü E.'ye cinayeti nasıl işlediğini anlattırdı. Ardından Kahramankazan Adliyesi'ne sevk edilen Seyfettin E., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanıp Sincan Cezaevi'ne gönderildi. Seyfettin E.'nin dini nikahlı eşi Gamze Y. de, cinayete yardım ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı. Polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN